Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Czy wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży działki, na spłatę kredytu oraz dokończenie budowy domu, w okresie wskazanym w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie uprawniało do zwolnienia przedmiotowego na podstawie ww. przepisu?
Czy w związku ze sprzedażą lokali wraz z wyposażeniem oraz umeblowaniem Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość zakupionego wyposażenia oraz umeblowania?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczenia poniesionych wydatków na realizację własnych celów mieszkaniowych w odniesieniu do wydatku poniesionego na zakup pochłaniacza stanowiącego część instalacji wentylacyjnej oraz w odniesieniu do wydatku poniesionego na zakup płyty indukcyjnej i piekarnika.
Czy Wnioskodawczyni w związku z zakupem przedmiotowego lokalu mieszkalnego może skorzystać z ulgi podatkowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy w celu obliczenia dochodu ze źródła, jakim jest odpłatne zbycie nieruchomości, do kosztów uzyskania przychodów z tego źródła należy zakwalifikować cenę nabycia nieruchomości, czy też możliwe jest przyjęcie jako kosztu uzyskania przychodu wartości spłaty kredytu zaciągniętego na ten cel, w kwocie pozostałej do spłaty, dokonane w toku sprzedaży tejże nieruchomości z zaliczki otrzymanej przez kupującego
Czy zakup wyposażenia do sprzedawanych mieszkań m.in. sprzętu AGD, mebli kuchennych i rolet może stanowić koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Zastosowanie stawki podatku VAT: dla czynności montażu polegającej na modernizacji (przebudowie) istniejącej instalacji gazowej, elektrycznej, zamontowaniu dostarczonego sprzętu AGD oraz sprawdzeniu jej sprawności i bezpieczeństwa użytkowania w lokalach i domach mieszkalnych objętych społecznym programem mieszkaniowym, dla robót budowlano-montażowych polegających na przebudowie istniejącej instalacji
Zakres zwolnienia z opodatkowania przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego.
1. Czy za korzystające ze zwolnienia w ramach ulgi na budowę, rozbudowę, przebudowę, remont lub modernizację własnego lokalu mieszkalnego należy uznać wydatki na zakup: urządzeń do kuchni (lodówki, piekarnika, płyty grzewczej, zmywarki, okapu), oświetlenia (lampy, oczka halogenowe i ledowe), drzwi wewnętrznych, zabudowy wnękowej, luster trwale przymocowanych do ścian, baterii łazienkowych i kuchennych
stawka podatku VAT na usługi montażu stałej zabudowy kuchennej w budynkach i lokalach mieszkalnych
Które z wydatków na budowę własnego budynku mieszkalnego skutkują zmniejszeniem 10% podatku od sprzedaży mieszkania?
Czy koszty nagród rzeczowych (np. sprzęt komputerowy, AGD, plecaki, czapki z logo, wycieczki, bony towarowe) za zakup/sprzedaż określonej ilości soczewek okularowych lub za zakup/sprzedaż soczewek przekraczające określoną w regulaminie promocji kwotę, wydawanych właścicielom salonów (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, wspólnicy spółek prawa handlowego) lub personelowi tych salonów
Czy wydatki na wyposażenie budynku gospodarczego w meble, sprzęt AGD i TV, wykorzystywanego na cele socjalno-bytowe pracowników przez umożliwienie im nieodpłatnego korzystania z lokali w budynku w okresie łączącego ich ze Spółką stosunku pracy, też na potrzeby mieszkaniowe oraz wynajmowanego klientom, powiększają wartość budynku będącą podstawą do odpisów amortyzacyjnych?
Czy zakup mebli o wartości 11.400,00zł podlega amortyzacji przez okres 5 lat?Czy zakup sprzętu AGD wartości nie przekraczającej 3.500,00zł można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jako jednorazowy odpis mortyzacyjny?