Brak opodatkowania czynności wycofania Składników Majątku z działalności gospodarczej do majątku prywatnego; - Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem Składników Majątku do majątku prywatnego.
Zastosowanie 10% stawki opodatkowania, o której mowa w art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT w sytuacji przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Zastosowanie przepisów dot. CIT estońskiego w odniesieniu do spółki, która powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej, w tym braku wyłączenia podmiotowego z CIT estońskiego na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c oraz możliwości zastosowania preferencji dotyczącej zatrudnienia oraz stawki ryczałtu przewidzianych dla małego podatnika.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz skutki podatkowe związanych z wniesieniem aportu do Spółki z o.o.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz skutki podatkowe związanych z wniesieniem aportu do Spółki z o.o.
Skoro ustawodawca dopuszcza wniesienie do fundacji rodzinnej na pokrycie funduszu założycielskiego lub w formie darowizny mienia w postaci m.in. udziałów w sp. z o.o., a fundacja rodzinna zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej, jest osobą prawną utworzoną w celu gromadzenia mienia i zarządzania nim (…), to w rozpatrywanym przypadku należy uznać, że działalność Fundacji mieści się w zakresie
Skutki podatkowe wypłaty zatrzymanych zysków w sytuacji przekształcenia spółki.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka powstała z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy będzie mogła podlegać, od momentu uzyskania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek (Rozdział 6b ustawy o CIT), tzw. estońskim CIT
Moment rozpoznania przychodu z tytułu wpłaconej na rachunek bankowy 95% Ceny Podstawowej za sprzedane udziały.
Moment rozpoznania przychodu z tytułu za sprzedaży udziałów w spółce z o.o.
Podstawy obliczenia daniny solidarnościowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Podstawy obliczenia daniny solidarnościowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani jednym z głównych celów nie będzie ani uniknięcie, ani uchylenie się od opodatkowania, Połączenie to nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy konieczności rozpoznania jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu
Moment powstania przychodu z tytułu "bonusu rocznego". Zastosowanie stawki 9% CIT dla spółki komandytowej powstałej z przekształcenia się spółki z o.o.
Skutki podatkowe zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Opodatkowanie sprzedaży niezabudowanej nieruchomości, która powstanie w wyniku podziału działki ewidencyjnej.
Skutki podatkowe wycofania Nieruchomości z majątku spółki i nieodpłatnego przekazania go do prywatnego majątku wspólników.
Czy Spółka począwszy od 2024 r. będzie uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych, o której mowa w przepisie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o cit?