Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dziecko oraz skorzystania z ulgi prorodzinnej.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko po rozwodzie, za 2022, przy orzeczeniu opieki naprzemiennej przez sąd i przyznaniu świadczenia wychowawczego (800+) obojgu rodzicom.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, po rozwodzie, za 2023, przy orzeczeniu opieki naprzemiennej przez sąd i przyznaniu świadczenia wychowawczego jednemu z rodziców.
Możliwość rozliczenia się za lata 2020-2024 oraz korekty zeznań jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dzieci po rozwodzie.
1. Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na projektowaniu i produkcji maszyn podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 r., a w konsekwencji Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi
Możliwość preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci za 2023 rok, przy pozostawaniu w związku małżeńskim, w trakcie procesu rozwodowego, bez separacji, z zakazem zbliżania.
Skutki podatkowe zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
Skutki podatkowe sprzedaży przez wnioskodawcę oraz w imieniu małoletnich dzieci nieruchomości nabytej w spadku po zmarłej małżonce.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko, za 2023 r., po rozwodzie.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, za lata 2019-2023, po rozwodzie, oraz korekty zeznań.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, po rozwodzie, za 2022 rok.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Brak możliwości preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dzieci ze względu na nieposiadanie określonego stanu cywilnego, tj. pozostawanie w związku małżeńskim przez cały rok podatkowy.
Możliwość odliczenia ulgi prorodzinnej w wysokości 1333,36 zł (8x166,67 zł) uwzględniając córkę z obecnego związku nieformalnego jako trzecie dziecko.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na małoletnią córkę, przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie, w rozliczeniu za 2023 r. i lata następne.
Kwalifikacja przychodów z najmu garaży do odpowiedniego źródła oraz możliwość wspólnego ich rozliczenia z małżonkiem.
Możliwość wspólnego rozliczenia z małżonką przychodów pochodzących z najmu.
Uznać należy, że w sytuacji gdy nie podniósł Pan zarzutu przedawnienia zobowiązania cywilnoprawnego, to po Pana stronie nie powstał przychód podatkowy w postaci nieodpłatnego świadczenia, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej za 2022 r. i korekta tego rozliczenia, przy samotnym wychowywaniu małoletnich dzieci i wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego względem pozostających na utrzymaniu pełnoletnich dzieci.
Nie będzie mógł Pan odliczyć od Pana dochodu wydatków poniesionych przez Pana niepełnosprawną żonę i udokumentowanych fakturami wystawionymi na dane Pana żony w zeznaniu podatkowym za 2023 rok oraz za lata przyszłe. Nie ma również możliwości, aby roczny koszt opieki Pańskiej żony odliczyć od połowy Państwa wspólnego dochodu.