Powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w postaci udzielonych poręczeń.
Powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczenia w postaci udzielonych poręczeń.
W zakresie ustalenia, czy wartość infrastruktury, materiałów i wsparcia pracowników Kancelarii, będzie dla Pana przychodem z tytułu otrzymania nieodpłatnych albo częściowo nieodpłatnych świadczeń.
Czy nieodpłatne otrzymanie testerów i próbek towarów, a następnie nieodpłatne przekazanie ich kontrahentom Spółki w celach reklamowych podlega opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 851 ze zmianami)?
1. Czy nieodpłatne otrzymanie nasion, które następnie są wydawane nieodpłatnie we wskazany sposób i które zgodnie z przepisami prawa nie mogą być przedmiotem handlu, powoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Zależnie od odpowiedzi na pytanie 1, czy
Jesteśmy spółką jawną, prowadzimy pkpir. We wrześniu 2010 r. kupiliśmy parasole reklamowe oznaczone logo firmy. Ich zakup został ujęty w kolumnie 13 pkpir - pozostałe wydatki. W styczniu br. część tych parasoli rozdaliśmy pracownikom. Cena jednostkowa zakupu parasola wynosiła 18,30 zł. Czy z tego tytułu powstaje przychód dla pracowników? Jeżeli tak, to jak parasole przekazane pracownikom ująć w pkpir
Czy wartość otrzymanych nieodpłatnie od różnych firm próbek materiałów medycznych i próbek sprzętu medycznego, w ramach działalności reklamowej tych firm, stanowi dla szpitala klinicznego przychód opodatkowany i tym samym stanowi podstawę powstania obowiązku naliczania i odprowadzania podatku dochodowego od osób prawnych?