Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału nieruchomości (określenie upływu pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Określenie momentu rozpoznania przychodu z tytułu odsetek od udzielanych pożyczek.
Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem – zaniechanie poboru podatku.
Ustalenie, czy kwota odszkodowania, jakie zostało przyznane Wnioskodawcy na mocy zawartej przed mediatorem ugody sądowej, która została zatwierdzona przez Sąd, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu w dacie jego otrzymania.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z zawarciem ugody z bankiem.
W rozpatrywanej sprawie wydatki związane z wartością gruntu niepodlegającego amortyzacji oraz niezamortyzowaną część dotyczącą budowali posadowionych na wywłaszczonym gruncie, który przekazano na rzecz Gminy, a za który Spółka otrzymała odszkodowanie można zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie otrzymania odszkodowania.
Podział majątku likwidowanej spółki między wspólników w naturze (świadczenie niepieniężne), będzie skutkować powstaniem po stronie spółki przychodu.
Skutki podatkowe sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Otrzymana przez Spółkę Dotacja zwolniona jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych. Część Dotacji, która jest wypłacana w formie płatności zaliczkowych powinna stanowić przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT w momencie ich otrzymania.
Obowiązek płatnika oraz obowiązek informacyjny związany z uczestnictwem pracowników w planie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą w USA.
Skutki podatkowe związane z planowana Transakcja transferu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie ustalenia czy Spółdzielnia obliczając zaliczkę na podatek od osób prawnych za miesiące od stycznia do września 2024 roku może zastosować 9% stawkę obniżoną wg art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie ustalenia: - czy przy ustalaniu limitu przychodów, który umożliwia skorzystanie z obniżonej 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych, należy uwzględnić noty obciążeniowe które są zwrotem za zakupione nagrody; - jak powinna być określona data powstania przychodu z tytułu not obciążeniowych w kontekście ich ewidencji podatkowej: czy należy ją rozpoznać w miesiącu wystawienia dokumentu
Moment powstania przychodu z umowy o współpracy z ubezpieczycielem.
Planowana przez Wnioskodawcę sprzedaż Nieruchomości przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, będzie stanowić źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o PIT i będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Przychód powstanie z dniem zaistnienia najwcześniejszego ze zdarzeń wymienionych w przepisie art. 12 ust. 3a ustawy o CIT, tj. wykonania usługi, wystawienia faktury bądź uregulowania płatności.
Przychód podatkowy z tytułu zbycia wierzytelności na rzecz faktora z tytułu zawartej Umowy.
Ustalenia, czy kwoty wyrównania, dopłaty otrzymywane od Miasta (…) zgodnie z § 6 pkt 5 z zawartą umową powierzenia stanowić będą przychód za rok, którego dotyczą poniesione koszty i świadczone usługi odbioru i wywozu odpadów, czy w momencie otrzymania środków przez Spółkę.
Czy w związku z planowanym podziałem Spółki Dzielonej przez wyodrębnienie Departamentu K do Spółki K po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT.
Czy opłaty wnoszone przez osoby posiadające tytuł prawny do lokali w Spółdzielni zgodnie z art. 4 ust. 1, 2, 3, 4 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, mieszczą się w pojęciu „przychodu ze sprzedaży”, o którym mowa w art. 4a pkt 10 ustawy o CIT, a który decyduje o statusie „małego podatnika” i w związku z tym o możliwości skorzystania przez Spółdzielnię z obniżonej do 9% stawki podatku dochodowego