Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Określenie momentu obowiązku obniżenia podatku naliczonego w przypadku braku dostawy przedmiotu leasingu.
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z budową części magazynowej budowli, na podstawie art. 91 ust. 8 ustawy, w trybie korekty jednorazowej w miesiącu, w którym Wnioskodawca podjął decyzję o zmianie sposobu wykorzystania magazynu do czynności opodatkowanych i zwolnionych oraz odliczenie w oparciu o proporcję ustaloną na podstawie art. 90 ust. 2 ustawy dla roku w którym podjęto
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków inwestycyjnych obejmujących koszty budowy kanalizacji deszczowej (w przypadku planowanej zmiany przeznaczenia kanalizacji deszczowej), przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy o podatku VAT, wyliczonej dla Zakładu, według danych za poprzedni rok podatkowy i ustalenie momentu dokonania korekty
Wycofanie lokali z działalności nie stanowi/nie będzie stanowić dostawy towarów opodatkowanej podatkiem VAT. W związku ze zmianą przeznaczenia lokali Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany dokonać korekty zgodnie z art. 91 ust. 7d ustawy.
Sprzedaż opisanych nieruchomości nie będzie stanowić źródła przychodu z uwagi na upływ terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
Sprzedaż opisanych nieruchomości nie będzie stanowić źródła przychodu z uwagi na upływ terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury z 29 lipca 2020 r. wystawionej na prowadzoną przez Wnioskodawcę działalność gospodarczą poprzez dokonanie korekty podatku VAT naliczonego w całości, jednorazowo w deklaracji podatkowej składanej za okres rozliczeniowy, w którym nastąpiła zmiana przeznaczenia towaru, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur wystawionych
Czy w związku z podjęciem decyzji o zmianie przeznaczenia całości lub części budynku z działalności statutowej na działalność gospodarczą powstanie zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu składek członkowskich przeznaczonych na przebudowę i modernizację budynku, a wydatkowanych w latach 2019-2020?
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na termomodernizację budynku po Oddziale Neurologii w ramach realizacji projektu pn. „…”.
Obowiązek stosowania art. 8 ust. 2 ustawy lub art. 90a ustawy w związku z przeznaczeniem części budynku na własne cele mieszkaniowe.
określenie przeznaczenia wyrobów wytwarzanych przez Wnioskodawcę w składzie podatkowym oraz moment objęcia wyrobów zabezpieczeniem akcyzowym
opodatkowanie produkcji glikolu, gliceryny, nikotyny, aromatów oraz ich mieszanin w składzie podatkowym jako podwykonawca
Prawo do odliczenia podatku VAT w całości od wydatków poniesionych przy realizacji inwestycji w ramach projektu.
Zgodnie ze stanowiskiem Wnioskodawcy, w niniejszej sprawie Wnioskodawca ponosząc wydatki na realizację inwestycji nie nabył prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z inwestycją, w związku z czym na prawo do odliczenia podatku VAT nie ma wpływu rozpoczęcie prowadzenia sprzedaży opodatkowanej w Muzeum w sklepiku, znajdującym się w tym Muzeum. Tym samym Wnioskodawca nie jest uprawniony do skorygowania
Spółka, dokonując sprzedaży gruntu niezabudowanego stanowiącego majątek przedsiębiorstwa, będzie z tego tytułu podatnikiem podatku VAT. Sprzedaż ta będzie podlegała opodatkowaniu 23% stawką podatku, gdyż przedmiotem sprzedaży będzie nieruchomość gruntowa niezabudowana, stanowiąca tereny przeznaczone pod zabudowę usługową.
Sprzedaż działek nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, jeżeli nie jest dokonywana w ramach działalności gospodarczej, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy.