W którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Ustalenie, czy momentu rozpoznania kosztu podatkowego wynikającego z kosztu własnego sprzedanych wyrobów gotowych oraz momentu rozpoznania przychodu podatkowego za świadczone usługi udostępniania Platformy oraz przychodu z tytułu pośrednictwa płatności oraz zastosowania odpowiedniego kursu przeliczenia waluty obcej.
ustalenie momentu uzyskania przychodu oraz przeliczenia przychodu na złote
ustalenia momentu korekty kosztu uzyskania przychodu w związku z otrzymaniem premii pieniężnej (rabatu); zastosowania kursu walut do przeliczenia wartości w walucie obcej zawartych w nocie korygującej
1) Czy za jednolitą gospodarczo transakcję, o której mowa w art. 17 należy uznać transakcję obejmującą umowę leasingu w ramach której występuje jedna lub więcej dostaw towarów wymienionych w poz. 28a-28c załącznika nr 11 do ustawy, nawet jeżeli są one dokonane na podstawie odrębnych zamówień lub wystawianych jest więcej faktur dokumentujących poszczególne dostawy?2) (we wniosku oznaczone numerem 3)
Kurs do przeliczenia kosztów z waluty obcej na PLN w sytuacji, gdy występują znaczne rozbieżności czasowe pomiędzy datami wystawienia faktury, jej otrzymania i dostawy towarów.
w zakresie miejsca świadczenia dla nabywanych opłat nawigacyjnych, lotniskowych, z tytułu nabycia usług obsługi naziemnej lotniska oraz obsługi pasażerów niepełnosprawnych
Zasady przeliczania obcych walut w transakcjach dotyczących dostaw towarów wraz z ich instalacją lub montażem z próbnym uruchomieniem.
Czy w przypadku spłaty kwot głównych pożyczek, zaciągniętych w latach 19961999 przez spółki, których następcą prawnym jest Wnioskodawca, dochodzi do realizacji różnic kursowych z art. 15a ust. 2 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 oraz art. 15a ust. 3 pkt 5 w związku z art. 15a ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które w związku z art. 15a ust. 4 tej ustawy kalkulowane będą odpowiednio
Spółka stosując przepis art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, uznaje za datę powstania przychodu datę wystawienia faktury z tytułu zysku zrealizowanego na kontrakcie terminowym. Wartość faktury przeliczana jest na złote polskie według kursu średniego ogłaszanego przez NBP w dniu wystawienia faktury. Wnioskująca prosi o potwierdzenie prawidłowości powyższego stanowiska.
Czy Spółka postępuje prawidłowo uznając za przychody lub koszty podatkowe w dacie zaksięgowania faktury kwoty wynikające z faktur za zrealizowane transze terminowych kontraktów walutowych przeliczając je po średnim kursie NBP z dnia wystawienia faktury w przypadku, gdy nie ma fizycznej dostawy ani przejęcia walut?