W zakresie opodatkowania czynności przekazania samochodu wykupionego z leasingu na cele prywatne oraz późniejszej jego sprzedaży.
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 26e ust. 3 updop, odpisy amortyzacyjne dokonane po 1 stycznia 2016 r. w związku wdrożeniem nowego i innowacyjnego oprogramowania oraz wdrożeniem usprawnień do już istniejących systemów informatycznych jeżeli faktycznie są one wykorzystywanych w działalności badawczo-rozwojowej. Natomiast jeśli maszyny i urządzenia służą bieżącej
Czy prawidłowe jest rozliczanie opłaty wstępnej proporcjonalnie do trwania umowy leasingu, tj. zaliczanie w koszty uzyskania przychodu wstępnej opłaty leasingowej proporcjonalnie do długości trwania umowy leasingu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych ze sprzedażą samochodu osobowego wykupionego po zakończeniu jego leasingu.
Czy Spółka powinna opłatę wstępną, czynsz inicjalny, opłatę manipulacyjną zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów z działalności Spółki, w momencie ich poniesienia?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
Czy wypłata odszkodowania na rzecz Dostawców może być zakwalifikowana na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych jako koszt uzyskania przychodów Spółki, biorąc pod uwagę cel biznesowy Spółki w zawarciu umowy leasingu oraz podpisaniu Porozumienia?
Czy prawidłowe jest postępowanie Spółki, która opłaty wstępne wynikające z zawartych umów leasingu, zalicza do podatkowych kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu na jaki przedmiotowe umowy zostały zawarte?
Czy Spółka prawidłowo rozlicza opłatę leas1ngową w czasie odpowiadającym okresowi trwania umowy leasingowej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w 2012 r. jednorazowo nierozliczoną pozostałą kwotę opłaty wstępnej?
Czy Spółka wyżej określoną opłatę wstępną może zaliczyć w całości do kosztów podatkowych w dacie poniesienia, tj. otrzymania i zaksięgowania faktury przez Spółkę, czy też opłatę wstępną należy zaliczyć do pośrednich kosztów podatkowych i rozliczyć jej wartość w kosztach uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu trwania umowy?
Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo opłaty wstępnej (czynsz inicjalny, czynsz zerowy) wynikającej z zawartej umowy leasingu operacyjnego w jej pełnej wysokości w miesiącu ujęcia kosztu w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury, tj. we wrześniu br.?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych ze sprzedażą samochodu osobowego wykupionego po zakończeniu jego leasingu.
Kiedy powstaje przychód z tytułu otrzymanej opłaty za utratę wartości przedmiotu leasingu? Spółka pełnoobsługowo zarządza flotą samochodów służbowych i świadczy usługi leasingu operacyjnego z art. 17b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie umowy zawartej z Klientem. Umowa uprawnia Spółkę do obciążenia Klienta po zakończeniu tej umowy kosztem równym szacowanej utracie wartości przedmiotu
Czy Spółka-Finansujący powinna zaliczać do przychodów odszkodowanie z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy leasingu środków transportu (spełniającej warunki art. 17b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) w momencie faktycznego odszkodowania (metoda kasowa), czy w dacie wymagalności tej kwoty?
1) czy prawidłowe jest stanowisko, że otrzymując informację od Korzystającego o zmianie rodzaju samochodu z ciężarowego na osobowy, potwierdzone wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu nie ma obowiązku zmiany metody amortyzacji z degresywnej na liniową ? 2) czy prawidłowe jest stanowisko, że Korzystający dokonując zmian konstrukcyjnych samochodu powodujących, że w dowodzie rejestracyjnym samochód
Jak rozliczyć w Spółce zwrot przez właściciela gruntu nakładów (inwestycje w obcych środkach trwałych, podlegające amortyzacji u leasingobiorcy) poniesionych przez Spółkę w trakcie trwania umowy leasingu operacyjnego, której przedmiotem była nieruchomość składająca się z działki, wybudowanych na niej budynków i budowli, maszyn?