Moment powstania obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy z tytułu świadczenia na rzecz Koordynatora usług.
ustalenie, czy kwota zobowiązań refundacyjnych payback, będzie stanowiła koszty uzyskania przychodu oraz momentu zaliczenia jej do kosztów podatkowych.
Czy Spółka prawidłowo kwalifikuje koszty związane z zapłatą wynagrodzenia na rzecz franczyzobiorców jako koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami, tj. jako koszty o których mowa w art. 15 ust. 4 ustawy CIT, a w związku z tym - czy Spółka prawidłowo zamierza potrącać ww. koszty w okresie, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody, stosownie do dyspozycji przepisów
zastosowanie stawki podatku VAT dla dostawy z montażem żaluzji aluminiowych zewnętrznych zwijanych w obiektach budowlanych sklasyfikowanych w PKOB 11, PKOB 12
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla dostawy towaru wraz z usługą montażu rolet zewnętrznych oraz rolet naokiennych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi montażu rolet okiennych zewnętrznych, aluminiowych w budynkach mieszkalnych.
Określenie stawki podatku dla czynności montażu drzwi przez producenta.
Podatek od towarów i usług w zakresie stosowania stawki podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży rolet okiennych zewnętrznych oraz w zakresie opodatkowania usługi montażu rolet okiennych zewnętrznych.
Czy w przypadku wykonania aluminiowych szklonych zabudów balkonowych w obiektach budownictwa mieszkaniowego, Spółka powinna stosować stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 7% czy 22%?
Czy stosowanie stawki podatku w wysokości 7% w zakresie działalności usługowej Wnioskodawcy na terenie kraju, we wszystkich opisanych powyżej sytuacjach jest zgodne z przepisami prawa podatkowego?
Jaką stawkę podatku VAT, 7%, czy 22% należy stosować przy sprzedaży wyrobów gotowych z własnego materiału - z kamienia naturalnego wraz z montażem w obiektach budownictwa PKOB dział 11 i 12 ?
(po uwzględnieniu ww. odpowiedzi na wezwanie): Czy dopuszczalna jest dostawa usług montażu z wykorzystaniem wyprodukowanych przez siebie materiałów (parapetów) ze stawką 7%? Usługa ta wykonywana jest w lokalach mieszkalnych (PKOB 111).
Podatnik wystąpił z zapytaniem, czy Spółka jako producent stolarki okiennej z PCV:sprzedając okna dla klienta indywidualnego bez usługi montażu powinna zastosować stawkę podatku VAT w wysokości 22%,sprzedając okna dla klienta wraz z usługą montażu powinna zastosować stawkę podatku VAT w wysokości 7%. Montaż okien dokonywany jest w obiektach budownictwa mieszkaniowego. sprzedając okna wraz z usługą
Czy wykonując usługę modernizacji lub remontu kotłowni w obiektach budownictwa mieszkaniowego z użyciem własnych materiałów, można do całej wartości robót zastosować jednolitą stawkę podatku VAT w wysokości 7%?
Zastosowanie stawki podatku VAT na wykonywane przez podatnika usługi montażu ścian szklanych, stałej zabudowy wnęk, kabin prysznicowych, drzwi wewnętrznych
Podatnik jest producentem mebli, drzwi oraz trwałych zabudów wnęk i przestrzeni wnękowych z materiałów drewnianych oraz drewnopodobnych. Produkcja i montaż elementów do zabudowy wnęk i kuchni wykonywana jest według indywidualnych zamówień klientów w obiektach, o których mowa w art. 2 pkt 12 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), tj. obiektach budownictwa
Pytanie Podatnika dotyczy zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w odniesieniu do opodatkowania podatkiem od towarów i usług polegających na montażu balustrad schodowych, balkonowych, ogrodzeń oraz bram wjazdowych których jest producentem.
Czy właściwym jest stosowanie 7% stawki podatku od towarów i usług przy wykonywaniu i montażu schodów w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Czy dostawa i montaż ogrodzeń i balustrad w budynkach mieszkalnych dokonywana przez ich producenta jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług według stawki 7% ?
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować usługi wykonane przez podatnika na rzecz budownictwa mieszkaniowego, obejmujące swym zakresem zarówno montaż jak i materiał, którego jest producentem?
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że spółka jest producentem okien, wykonuje roboty budowlano-montażowe z własnych materiałów, w budynkach mieszkalnych /PKOB 111, 112, ex113/, na podstawie umów zawartych z klientami. W związku z powyższym wystąpiono z zapytaniem, czy montowana przez producenta stolarka okienna i drzwiowa z wykorzystaniem własnego materiału podlega opodatkowaniu
Czy koszt udostępnionych placówkom handlowym witryn chłodzących i nalewaków oraz urządzeń i przedmiotów, tzw. point of sale, służących umożliwieniu i wsparciu sprzedaży produktów Spółki, działającej w dziedzinie produkcji, sprzedaży i dystrybucji napojów, soków i wód mineralnych, jest kosztem poniesionym w celu uzyskania przychodów?