Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Czy muzeum przeprowadzając transakcję zakupu dzieła łącznie z nabyciem autorskich praw majątkowych do tego dzieła jest zwolnione z obowiązku pobrania tzw. podatku od źródła?
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu usług, za które należne jest wynagrodzenie rozliczane zgodnie z Wariantem 1 oraz wynagrodzenie rozliczane zgodnie z Wariantem 2.
Spełnienie warunków i możliwość skorzystania z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w przypadku prowadzenia działalności związanej z oprogramowaniem
Muzeum nieprawidłowo postąpiło potrącając 20% zryczałtowany podatek dochodowy od pierwszej transzy wynagrodzenia z tytułu zawartej umowy o dzieło. Nie powinni Państwo potrącać 20% zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia wypłaconego na podstawie umowy o dzieło za przeniesienie praw autorskich do projektu instalacji multimedialnej, także z tytułu wypłaconej II transzy oraz od wynagrodzenia
Ustalenie momentu powstania przychodu w sytuacjach opisanych we wniosku.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (IP BOX).
1) Umowa ze spółką zagraniczną. 2) Przychody związane z osobiście wykonywaną działalnością artystyczną. 3) Sposób rozliczania dochodu osiąganego z pracy małoletniego dziecka.
Mural jako dzieło sztuki powstałe w obcym środku trwałym nie podlega amortyzacji
Przychody z reklam uzyskiwane w związku z publikacją materiałów muzyczno-filmowych na platformie internetowej - źródło przychodów i kwestia możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie czy sprzedaż Nieruchomości wraz z przynależnościami/wyposażeniem nie będzie stanowić zbycia przedsiębiorstwa i podlegało opodatkowaniu oraz zwolnieniu.
w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)
przychód z licencji na Utwory Audiowizualne wraz z określeniem daty powstania przychodu
Możliwość opodatkowania dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wg stawki5% oraz wspólnego opodatkowania z małżonką.
Do przychodów uzyskanych z działalności naukowo-dydaktycznej oraz prowadzonej w uczelni działalności dydaktycznej jako twórcy osiągającemu te przychody z tytułu korzystania z praw autorskich Wnioskodawcy przysługuje prawo zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów, na zasadach wynikających z ww. art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie podatkiem VAT kwoty nagród otrzymywanych w Konkursie oraz sposób ustalenia podstawy opodatkowania.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z tworzeniem nowego oprogramowania komputerowego (pytanie oznaczone we wniosku nr 3), Uznanie wydatków, tj. opłat za energię elektryczną, telefony, Internet, czynsze, kosztów obsługi księgowej i artykułów biurowych za koszty związane z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z tworzeniem nowego oprogramowania komputerowego (pytanie oznaczone we wniosku nr 3), Uznanie wydatków, tj. opłat za energię elektryczną, telefony, Internet, czynsze, kosztów obsługi księgowej i artykułów biurowych za koszty związane z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Skutki podatkowe osiągania przychodów z tytułu udostępnienia gry komputerowej na zasadzie licencji.
Skutki podatkowe osiągania przychodów z tytułu udostępnienia programów komputerowych na zasadzie licencji.
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów - muzeum.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla transakcji sprzedaży Gruntu i Budynku; obowiązku wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na Meble w zabudowie i pozostałą zabudowę łazienkową i ich opodatkowania podatkiem VAT według właściwych stawek, odrębnie od Gruntu i Budynku; obowiązku wyodrębnienia w należnej Cenie i Zaliczce części przypadającej na AGD i ich opodatkowania