Ustalenie stawki ryczałtu dla usług stolarki budowlanej z własnych materiałów wraz z montażem oraz z materiałów powierzonych przez klientów.
Brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, uznanie realizowanych transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego.
Nieuznanie czynności wytworzenia kluczowego komponentu urządzenia chłodniczego z materiałów i półproduktów powierzonych przez Zamawiającego za świadczenie usługi, określenie miejsca świadczenia, uznanie dostawy wytworzonego na terytorium kraju Komponentu za WDT, określenie czy w zakresie Materiału powierzonego powinniście Państwo rozpoznać WNT.
Zakwalifikowanie czynności wykonywanych w ramach zawartej umowy jako dostawy towarów, opodatkowanie na terytorium kraju transakcji dostawy towarów na rzecz kontrahenta z Niemiec i wskazanie właściwej stawki podatku.
Zakwalifikowanie czynności wykonywanych w ramach zawartej umowy ramowej na rzecz kontrahenta jako dostawy towaru oraz stawka VAT na wyprodukowany towar środek ochrony roślin.
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla działalności wytwórczej: z materiału zamawiającego, z materiału własnego oraz dla usług montażu.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług.
Czy wykonując wyroby (m. in. furtki, poręcze, balustrady) z własnych materiałów do opodatkowania przychodu ma zastosowanie stawka ryczałtu 5,5%, natomiast w przypadku wyrobów wytworzonych z materiałów powierzonych stawka 8,5% ryczałtu?
W sytuacji zastosowania do produkcji większości materiałów powierzonych przez zleceniodawcę, występuje świadczenie usługi, a nie dostawa towarów.
1. Czy Spółka otrzymując materiał blachę stalową która na żadnym etapie procesu produkcji nie jest Jej własnością, wytwarza sekcje statku i jest ona częścią statku w rozumieniu art. 83 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług? 2. Czy wobec powyższego Spółka wytwarza towar-część środka transportu morskiego, którego sprzedaż opodatkowana jest 0% stawką podatku na podstawie art. 83 ust. 1 pkt
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług, usług montażu domów drewnianych z materiałów powierzonych, wykonywanych na terytorium Hiszpanii oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z tymi usługami.
Spółka prowadzi m.in. działalność produkcyjną i usługową w zakresie wytwarzania tzw. konwektorów. Przedmiotowe konwektory, w ramach kontraktu zawartego z kontrahentem niemieckim, wytwarzane są z materiału powierzonego oraz własnego materiału Spółki. Zgodnie z ustaleniami stron kontrahent Spółki początkowo przekazywał znaczną część materiału własnego, natomiast wraz z postępem w realizacji kontraktu
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w przypadku uznania, że wszystkie podmioty występujące w umowie z kontrahentem z innego państwa członkowskiego świadczą usługi nie podlegające podatkowi od towarów i usług - rozliczenie danej transakcji w kraju może odbywać się w trybie art. 30 ust. 1 ustawy o VAT poprzez wystawianie faktur krajowych przez pozostałych wykonawców kontraktu na Wnioskodawcę ze wskazaniem
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w sytuacji, gdy - kontrahent fiński dla rozliczenia transakcji - poda swój NIP PL, pod którym jest zarejestrowany na potrzeby rozliczania podatku VAT w Polsce - to usługa realizowana na ruchomym majątku rzeczowym przez Podatnika, traktowana będzie jako sprzedaż krajowa opodatkowana w Polsce.
Wniosek dotyczy sposobu rozliczenia transakcji z kontrahentem włoskim polegającej na wykonaniu na jego zlecenie usług na ruchomym majątku rzeczowym, w sytuacji, gdy część tych usług jest zlecana podwykonawcom polskim i ukraińskim.
Podatnik zapytuje w jaki sposób należy udokumentować świadczone przez niego usługi, dla których miejscem opodatkowania jest kraj UE.
Jak należy prawidłowo udokumentować i opodatkować podatkiem od towarów i usług montaż maszyny z elementów dostarczonych przez podmiot zagraniczny (kontrahent unijny) oraz z własnych części, a następnie przesłanie z powrotem wytworzonego produktu (maszyny) do tego kontrahenta?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy przemieszczenie towarów z kraju członkowskiego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu wykonania na nich usługi, stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
Pytanie dotyczy określenia miejsca opodatkowania świadczonych usług poza terytorium kraju w ramach prowadzonej działalności gospodarczej podatnika.