Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży budynków i lokali oraz wyłączenie spod działania ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa.
Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Uznanie wykonywanych przez Wnioskodawczynię czynności za jedną kompleksową usługę, w całości zwolnioną od podatku VAT, mając na względzie sposób ujawnienia nieruchomości w księgach wieczystych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie dostawy budynku, gruntu wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz stanowiskami postojowymi i pomieszczeniami zewnętrznymi według preferencyjnej stawki podatku w wysokości 8%
możliwość zastosowania stawki podatku w wysokości 8% dla dostaw lokali mieszkalnych wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego
możliwość zastosowania stawki podatku w wysokości 8% dla dostaw lokali mieszkalnych wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Stawka podatku dla transakcji sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 8% przy sprzedaży pomieszczeń mieszkalnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z komórki lokatorskiej i/lub miejsca postojowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego udostępnienia pomieszczenia w budynku szkoły celem zorganizowania gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej.
1. Czy wypłata przez Wynajmującego na rzecz Najemcy opisanych we wniosku Premii Pieniężnych podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? 2. W przypadku uznania przez organ podatkowy, że wypłata przez Wynajmującego na rzecz Najemcy opisanych we wniosku Premii Pieniężnych podlega opodatkowaniu VAT, czy Wynajmujący będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego z tego tytułu?
W ocenie Ministra Finansów, dochody Wspólnoty pochodzące z dokonywanych przez najemców mieszkań od Skarbu Państwa, opłat czynszowych oraz opłat za wykorzystywanie przez tych najemców wózkarni, radiowęzła, hydrowęzła strychów, piwnic, pomieszczeń stanowiących część wspólną oraz parkingu, stanowią dochody z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, podlegającymi zwolnieniu od podatku na podstawie art. 17 ust
Sprzedaż komórki lokatorskiej oraz miejsca postojowego znajdujacych się w lokalu użytkowym, który posiada odrębną księgę wieczystą powinna być opodatkowana stawką podatku VAT w wysokości 23%. Stawka podstawowa ma zastosowanie również do sprzedaży udziałów w garażu w części dotyczącej pomieszczeń A,B,C,D przeznaczonych na kotłownię, hydrofornię itp. Należy zauważyć, że pomimo, że pomieszczenia te służą
W zakresie stawki podatku VAT na dostawę lokalu mieszkalnego, wraz z garażem podziemnym lub miejscem parkingowym, pomieszczeniem gospodarczym oraz udziałem we współwłasności nieruchomości wspólnej, w budynku mieszkalnym.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych od ceny czynszu za lokal mieszkalny powstały na skutek adaptacji strychu, jeżeli przychód z tego tytułu jest w całości przeznaczony na utrzymanie części wspólnej lub remonty części wspólnej?
Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna odprowadzać podatek z tytułu dzierżawy pomieszczenia na wymiennik grupowy ciepła, skoro jest to czynsz z dzierżawy pomieszczenia na wymiennik grupowy i jest to dochód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Czy do sprzedaży prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego, usytuowanego w podziemiach budynku mieszkalnego, będzie miała zastosowanie stawka podatku od towarów i usług właściwa dla lokali mieszkalnych tj. 7%, czy też stawka podstawowa w wysokości 22%?