Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Podział majątku wspólnego małżonków oraz zniesienie współwłasności nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej.
Nabycie środków tytułem podziału majątku wspólnego małżonków nie będzie podlegało w ogóle pod regulację ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Otrzymanie spłaty w wyniku czynności cywilnoprawnej (zawarcia umowy o podział majątku), nie rodzi obowiązku w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość.
Bez względu na to, czy zawarta przez Państwa umowa istotnie jest umową o podział majątku wspólnego, czy też wypełnia przesłanki którejś z umów wymienionych w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, w sytuacji, kiedy umowa ta nie przewiduje spłat i dopłat, nie podlega przepisom ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości uzyskanej w wyniku podziału majątku po rozwodzie.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego po podziale majątku wspólnego małżonków.
Skutki podatkowe podziału majątku wspólnego małżonków i sprzedaży nieruchomości.
Jednorazowa wypłata środków zewidencjonowanych na subkoncie ZUS z tytułu podziału majątku wspólnego w związku z ustaniem wspólności majątkowej na skutek rozwodu będzie wyłączona spod opodatkowania na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odpłatne zbycie nieruchomości po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej – określenie daty nabycia przedmiotowej nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia lokalu mieszkalnego nabytego do majątku wspólnego małżonków oraz w wyniku podziału majątku po rozwodzie.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości - sprzedaż nieruchomości nabytej na wyłączną własność w wyniku wprowadzenia ustroju rozdzielności majątkowej małżeńskiej oraz podziału wspólnego majątku małżonków.
Po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej i objęciu podziałem majątku – nieruchomości uprzednio należącej do majątku wspólnego małżonków – okres czasu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy liczyć od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie do majątku wspólnego małżonków – przez wzgląd na dyspozycję art. 10 ust. 6 ustawy o podatku
Rozliczenie przychodów z najmu nieruchomości zarządzanych przez zarządcę sądowego.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości, której część została nabyta w drodze podziału majątku wspólnego i spłaty byłego małżonka.
Skutki podatkowe wypłaty środków zgromadzonych na rachunku OFE oraz środków zaewidencjonowanych na subkoncie ZUS w związku z podziałem majątku wspólnego.