Skutki podatkowe z tytułu nabycia udziału w nieruchomości w wyniku podziału majątku wspólnego.
Skutki podatkowe rozwiązania spółki jawnej i podziału jej majątku między wspólników z dopłatą na rzecz jednego z nich.
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku wspólnego oraz częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości ze spłatą.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów otrzymanych w wyniku podziału majątku wspólnego małżonków.
Skutki podatkowe ustanowienia rozdzielności majątkowej i związanego z tym podziału majątku wspólnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po ustaniu wspólności majątkowej małżeńskiej.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty z tytułu wykonania zawartej umowy o podział majątku małżonków.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Nabycie środków tytułem podziału majątku wspólnego małżonków nie będzie podlegało w ogóle pod regulację ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Otrzymanie spłaty w wyniku czynności cywilnoprawnej (zawarcia umowy o podział majątku), nie rodzi obowiązku w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w spadku i dziale spadku.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej kwoty wyrównania udziału byłej małżonki w nieruchomości wspólnej wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej.
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku między byłymi małżonkami.
W zakresie skutków podatkowych nabycia na wyłączną własność lokalu mieszkalnego będącego przedmiotem spadku po zmarłych rodzicach, w zamian za spłatę.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w przypadku posiadania udziału w nieruchomości, który nie został nabyty wyłącznie w drodze dziedziczenia.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych przeniesionych na Sp. z o.o. za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług, a w konsekwencji uznanie ich zbycia w trybie podziału za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy.