W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży mieszkania, w sytuacji gdy spadkodawca (babcia Wnioskodawcy) ustanowiła na rzecz brata Wnioskodawcy zapis zwykły zobowiązujący Wnioskodawcę do przeniesienia połowy (50%) udziałów w każdym z nabytych przez Wnioskodawcę w spadku po babci mieszkań na brata Wnioskodawcy, w terminie piętnastu lat od śmierci babci.
W zakresie skutków podatkowych podziału majątku wspólnego oraz częściowego zniesienia współwłasności nieruchomości ze spłatą.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego zawartej przez jednego z małżonków, w sytuacji gdy nabycie nieruchomości nastąpi do majątku osobistego Wnioskodawcy – zostanie nabyta w zamian za składniki majątku osobistego (środki pieniężne pochodzące z darowizny od mamy Wnioskodawcy).
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży budynku mieszkalnego jednorodzinnego zakupionego przez jednego małżonka (rozdzielność majątkową).
Notariusz prawidłowo zastosował zwolnienie z opodatkowania sprzedaży własności gruntów stanowiących gospodarstwo rolne z budynkiem mieszkalnym oraz budynkami gospodarczymi - zwolnienie z art. 9 pkt 2 i 9 pkt 17 PCC.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych umowy sprzedaży udziału 1/2 w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.
Skutki podatkowe nabycia lokalu mieszkalnego w sytuacji posiadania domu w złym stanie technicznym
Wnioskodawczyni nabyła udział w dopuszczalnej wysokości (tj. 1/3), jednakże część tego udziału nabyła tytułem dziedziczenia, a część tytułem działu spadku, zatem nie może skorzystać ze zwolnienia z art. 9 pkt 17 PCC.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez przedstawiciela ustawowego niepełnosprawnego dziecka.
To, że budynek wymaga kapitalnego remontu, nie może stanowić przesłanki do zastosowania zwolnienia z art. 9 pkt 17 uPCC.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży domu jednorodzinnego typu bliźniak.
Skoro w drodze dziedziczenia wnioskodawczyni nabyła nieruchomości w udziałach nie przekraczających 50% w każdej z nieruchomości (tj. 1/6 i 1/2 udziału) - to w tym przypadku spełnione są warunki do zwolnienia określone w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Budynek co do którego nie uzyskano pozwolenia na użytkowanie lub nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy (zgodnie z ustawą Prawo budowlane) nie podlega zwolnieniu z art. 9 pkt 17 ww. ustawy.
Wnioskodawczyni nabyła udział ½ w drodze dziedziczenia, następnie nabyła pozostałą część udziału tytułem działu spadku. Zatem w takiej sytuacji nie może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych do nowo zakupionego mieszkania.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Skoro zarówno Wnioskodawczyni jak i jej partner nie byli wcześniej właścicielami żadnych nieruchomości mieszkaniowych lub ww. spółdzielczego prawa własnościowego (w tym udziałów w nich) – to w takiej sytuacji przy zawieraniu umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego miało zastosowanie zwolnienie z PCC określone w art. 9 pkt 17 ustawy.
Skoro zarówno Wnioskodawczyni jak i jej partner nie byli wcześniej właścicielami żadnych nieruchomości mieszkaniowych lub ww. spółdzielczego prawa własnościowego (w tym udziałów w nich) – to w takiej sytuacji przy zawieraniu umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego miało zastosowanie zwolnienie z PCC określone w art. 9 pkt 17 ustawy.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży domu jednorodzinnego.
W zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego Spółki 1.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych.