Opodatkowanie wyłącznie usług pośrednictwa, których podstawą opodatkowania jest prowizja, w przypadku dystrybucji bonów jednego przeznaczenia i bonów różnego przeznaczenia oraz w przypadku dystrybucji kart pieniądza elektronicznego i uznania tych usług za usługi pośrednictwa finansowego podlegające zwolnieniu od opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.
w zakresie: momentu powstania przychodu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa finansowego
Opodatkowania świadczonej usługi pośrednictwa ubezpieczeniowego i prawo do odliczenia podatku naliczonego, dokumentowanie ww. usługi.
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia momentu powstania przychodu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług wykorzystywanych do świadczonych usług poza terytorium Polski.
opodatkowanie, prawo do odliczenia, dokumentowanie świadczonej usługi pośrednictwa ubezpieczeniowego
Kiedy zgodnie z art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych powstaje przychód z działalności gospodarczej z tytułu świadczonych przez Wnioskodawczynię usług pośrednictwa finansowego?
opodatkowanie ubytków powstałych podczas transportu gazu propan-butan o kodzie CN 3711.13.91 nabywanego wewnątrzwspólnotowo w procedurze zawieszenia poboru akcyzy
nabycie usług pośrednictwa finansowego i prawidłowe ich opodatkowanie
nabycie usług pośrednictwa finansowego i prawidłowe ich opodatkowanie
1. Czy opisana wyżej czynność udzielenia pożyczki przez Spółkę holenderskiemu podatnikowi podatku od wartości dodanej stanowi świadczenie usług zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o VAT? 2. Jeżeli powyższa czynność udzielenia pożyczki stanowi świadczenie usług, to czy podatnkiem zobowiązanym do rozliczenia VAT z tytułu dokonania tej czynności jest podmiot holenderski, zgodnie z art. 27 ust. 3 pkt 2 i ust
W jakim momencie należy przyjąć do przychodów opodatkowanych opłatę za obsługę pożyczki w domu klienta (zgodnie z umową pożyczki)?
Prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycia części zamiennych do samochodu, nakładów inwestycyjnych związanych z zapleczem handlu samochodami, - Dokumentowania dostaw samochodów używanych, - Ewidencjonowania dostaw samochodów używanych przy użyciu kasy fiskalnej, - Opodatkowanie usługi pośrednictwa finansowego.
1. Czy, miejscem świadczenia usługi jest miejsce, gdzie nabywca usługi posiada siedzibę, oraz czy w przypadku gdy usługę tą wykonuje podmiot, który nie posiada siedziby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wówczas właściwym do rozliczenia podatku VAT z tytułu nabycia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej usługi staje się Spółka, która korzysta w tym zakresie ze zwolnienia przewidzianego w art. 43
Forfaiting. Opodatkowanie odsetek naliczonych z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego. Import usług ściągania długów podstawa opodatkowania, stawka podatku, zwolnienie (forfaiting).
Forfaiting. Opodatkowanie odsetek naliczonych z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego. Import usług ściągania długów podstawa opodatkowania, stawka podatku, zwolnienie (forfaiting).
1. Kiedy powstaje przychód z tytułu uzyskanej prowizji za usługi pośrednictwa finansowego dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych? 2. Czy za datę powstania przychodu należy przyjąć ostatni dzień okresu rozliczeniowego określonego w umowie z bankiem (tj. 10 dzień miesiąca następującego po wykonaniu usług), skoro przychód należny z wykonanych usług rozliczany jest w regularnych terminach zgodnie
Zwolnienie od podatku usług świadczonych przez podmiot polski na rzecz spółki z siedzibą na terenie Unii Europejskiej, w ramach sekurytyzacji (miejsce świadczenia usług).
Jeżeli czynność udzielenia pożyczki stanowiła świadczenie usług, to czy miejscem świadczenia wyżej opisanej czynności jest miejsce gdzie Pożyczkobiorca posiada siedzibę (w analizowanej sytuacji w Holandii) zgodnie z art. 27 ust. 3 pkt 2 i ust. 4 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług?
1. uznania czy czynność udzielania pożyczek przez Wnioskodawcę dla podmiotów określonych w art. 27 ust. 3 ustawy o VAT podlega opodatkowaniu podatkiem należnym, a jeżeli tak to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy, jaka jest stawka podatku VAT, 2. ustalenia, czy czynności udzielania przez Wnioskodawcę pożyczek w ramach działalności gospodarczej są usługą finansową, o której mowa w art. 27
Czy ww. usługa była zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT?