Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Moment rozpoznania przychodów z tytułu nadwykonań medycznych w chwili otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej). Moment rozpoznania jako bezpośrednie i pośrednie kosztów uzyskania przychodów związanych z nadwykonaniami w postaci wynagrodzeń pracowników, amortyzacji środków trwałych oraz wynagrodzeń za nabywane usługi obce
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Czy wydatki ponoszone na nabycie w/w usług medycznych, odnoszące się do rodzin, osób spokrewnionych, powinowatych a także bliskich pracowników (narażonych/uczestniczących w wypadkach), mogą być rozpoznane w rachunku podatkowym jako koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Prawo do odzyskania podatku VAT w związku z planowanym przedsięwzięciem.
Miejsce świadczenia usług pobierania krwi i tkanki pępowinowej, ich przetwarzania oraz przechowywania komórek macierzystych na rzecz podatnika ze Szwajcarii.
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup pakietów medycznych dotyczących pracowników i członków ich rodzin do kosztów uzyskania przychodu.
Kiedy udzielone świadczenia medyczne dla osób ubezpieczonych w NFZ ponad określony w umowie z NFZ limit, których finansowania Narodowy Fundusz Zdrowia odmawia podlegają obowiązkowi podatkowemu i powinny być wykazywane w deklaracji VAT-7?
1. Czy obowiązek podatkowy, w rozumieniu ustawy o VAT, z tytułu świadczenia na rzecz NFZ usług medycznych powstaje, w każdym przypadku, z chwilą wystawienia faktury na NFZ, lecz nie później niż 7. dnia od momentu otrzymania przez Spółkę informacji o akceptacji usług? 2. Czy faktura za wykonane przez X usługi medyczne powinna zostać wystawiona na NFZ w terminie 7. dni licząc od momentu otrzymania przez
Czy ponoszone przez spółkę koszty związane z najmem mieszkania dla oddelegowanego, koszty mediów oraz koszty opieki medycznej będą dla spółki stanowić koszty uzyskania przychodu, zgodnie z art. 15 ust. 1 updop?
powstanie po stronie członków spółdzielni mieszkaniowej, przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu zapewnienia przez spółdzielnię mieszkaniową bezpłatnej opieki medycznej, finansowanej z pożytków uzyskiwanych z wynajmu lokali użytkowych.