Zastosowanie zwolnienia z VAT w stosunku do opłat za wstęp na organizowane przez Muzeum spotkania, zajęcia i wydarzenia dla dorosłych, seniorów, rodziców lub rodziców z dziećmi.
kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami opłaty wstępnej za utworzenie i prowadzenie portalu PPK oraz możliwości rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tego tytułu na zasadach, jakie przyjęto dla sprawozdawczości finansowej
Moment powstania przychodu z tyt. opłaty wstępnej oraz moment rozpoznania kosztów poniesionych w związku z nabyciem /wytworzeniem Zapasów.
czy opłaty wskazane we wniosku, warunkujące zawarcie umowy leasingu mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie ich poniesienia
W zakresie możliwości rozpoznania dla celów podatkowych Pierwszej Opłaty z tytułu zawartej przez Spółkę Umowy Leasingu operacyjnego w pełnej kwocie jednorazowo w dacie poniesienia oraz uwzględnienia zmiany sposobu ujęcia kosztów Pierwszej Opłaty leasingowej poprzez korektę deklaracji podatkowej za rok 01.09.2018-31.08.2019.
w zakresie momentu zaliczenia wstępnej opłaty leasingowej do kosztów uzyskania przychodów
w zakresie: Moment zaliczenia wstępnej opłaty leasingowej do kosztów uzyskania przychodów
Moment zaliczenia wstępnej opłaty leasingowej do kosztów uzyskania przychodów
Moment zaliczenia wstępnej opłaty leasingowej do kosztów uzyskania przychodów
w zakresie ustalenia czy opłata wstępna warunkująca zawarcie lub uruchomienie umowy leasingu zwrotnego, będąca kosztem pośrednim może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie jej poniesienia, tj. w dniu, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury, bez względu na to, czy opłata ta będzie rozliczana w czasie na podstawie przepisów
w zakresie wskazania czy opłata wstępna warunkująca zawarcie lub uruchomienie umowy leasingu, będąca kosztem pośrednim może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie jej poniesienia, tj. w dniu, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury, bez względu na to, czy opłata ta będzie rozliczana w czasie na podstawie przepisów ustawy
Czy wstępną opłatę leasingową można zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie jej poniesienia tj. dacie jej ujęcia w księgach rachunkowych na koncie rozrachunków z finansującym na podstawie otrzymanej faktury?
Czy wstępną opłatę leasingową można zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie jej poniesienia tj. dacie jej ujęcia w księgach rachunkowych na koncie rozrachunków z finansującym na podstawie otrzymanej faktury?
Czy Spółka może zaliczyć uiszczoną przez nią opłatę wstępną (Pierwszą Ratę) do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie poniesienia opłaty wstępnej?
ustalenia w jakim momencie ponoszone przez Spółkę wydatki stanowiące wstępną opłatę leasingowa powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów
w zakresie: ustalenia, czy opłata wstępna będzie kosztem uzyskania przychodu innym niż koszt bezpośrednio związany z przychodami, który będzie potrącalny w dacie poniesienia
Czy w sytuacji opisanej w stanie faktycznym niniejszego wniosku, wydatek poniesiony na opłatę wstępną od umowy leasingu, stanowiący koszt podatkowy w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, powinien być ujęty jednorazowo, czy może być rozliczony proporcjonalnie w czasie, przez cały okres trwania umowy leasingu, czyli identycznie jak to jest w przypadku rozliczenia bilansowego?
moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej
Czy prawidłowe jest rozliczanie opłaty wstępnej proporcjonalnie do trwania umowy leasingu, tj. zaliczanie w koszty uzyskania przychodu wstępnej opłaty leasingowej proporcjonalnie do długości trwania umowy leasingu?
Czy jednostka może zaliczyć opłatę leasingową wstępną/czynsz inicjalny w koszty podatkowe jednorazowo w momencie poniesienia, czy tez winna rozliczyć je w czasie, proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingowej?
Czy Spółka powinna opłatę wstępną, czynsz inicjalny, opłatę manipulacyjną zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów z działalności Spółki, w momencie ich poniesienia?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.