Brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności w sytuacji wykreślenia kontrahenta z rejestru podatników VAT z powodu śmierci.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy spłacie kredytu zaciągniętego z narzeczonym na sprzedany udział w mieszkaniu nabytym w darowiźnie od spadkobiercy.
Uznanie nabycia wierzytelności połączonej ze świadczeniem Usług za czynność podlegającą opodatkowaniu, podstawa opodatkowania świadczonych Usług, brak prawa do zwolnienia od podatku świadczonych Usług na rzecz Dostawców, brak obowiązku zapłaty ceny nabycia wierzytelności z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności i wyłączenie odpowiedzialności solidarnej Wnioskodawcy za nierozliczony przez Dostawcę
Podatek od towarów i usług w zakresie: - obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przy dokonywaniu płatności za Usługę, - uznania Wnioskodawcy za solidarnie odpowiedzialnego wraz z kontrahentem za rozliczenie podatku VAT na podstawie art. 105a ust. 1 ustawy.
Intercyza wprowadzająca rozdzielność majątkową między małżonkami chroni przed egzekucją z majątku wspólnego w odniesieniu do zobowiązań podatkowych, które powstały po zawarciu tej umowy. Jeżeli zobowiązanie powstało przed zawarciem intercyzy, można je egzekwować z majątku wspólnego małżonków - wyrok NSA z 18 maja 2021 r., sygn. akt III FSK 3420/21.
Udokumentowanie świadczonych przez Zarządzającego usług w ramach kontraktu menadżerskiego.
Brak opodatkowania świadczonych na podstawie zawartej umowy czynności zarządzania.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług zarządzania, a w konsekwencji obowiązku rejestracji Wnioskodawcy jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług zarządzania.
Zostałem zatrudniony na stanowisku dyrektora ds. marketingu w spółce zajmującej się obrotem wyrobami tytoniowymi - zasiadam w jej zarządzie. Węzłem prawnym łączącym mnie ze spółką jest kontrakt menedżerski. Określa się w nim poszczególne czynności, których wykonywanie należy do moich obowiązków. Na tej podstawie otrzymuję stałe miesięczne wynagrodzenie niezależnie od obrotu, jaki osiągnie spółka. Oprócz
Czy Wnioskodawca będzie odpowiedzialny za zaległości podatkowe Sprzedającego, jako osoba trzecia, zgodnie art. 112 Ordynacji podatkowej?
Wykroczenia przeciwko prawom pracownika zostały uregulowane nie tylko w Kodeksie pracy. W szerszym zakresie wykroczenia z zakresu prawa pracy wynikają także m.in. z ustawy o funduszu świadczeń socjalnych, o społecznej inspekcji pracy czy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Za spowodowane naruszenia pracodawca może zostać ukarany grzywną w wysokości do 30 tys. zł.