Możliwość zatrudnienia żony bez zmiany formy opodatkowania (karta podatkowa).
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Możliwość uiszczania podatku w formie karty podatkowej od przychodów z tytułu świadczenia usług ochrony zdrowia ludzkiego.
TSUE wydał wyrok (C-678/13) w sprawie możliwości stosowania w Polsce obniżonych stawek VAT na niektóre produkty medyczne i okołomedyczne. Orzeczenie generalnie jest korzystne dla podatników, jednak TSUE zakwestionował prawo do stosowania stawki obniżonej (8%) do niektórych produktów z kategorii produktów medycznych i okołomedycznych. Można się spodziewać podwyżki stawek VAT w tym zakresie.
Czy prawidłowym będzie podejście Spółki polegające na rozpoznawaniu przychodu z tytułu nadwykonań świadczeń nieratujących życia na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania z NFZ zapłaty za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usługi?
Czy prawidłowym jest podejście Spółki polegające na rozpoznawaniu przychodu z tytułu nadwykonań świadczeń nieratujących życia na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania z NFZ zapłaty za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usługi?
Czy prawidłowym jest podejście Spółki polegające na rozpoznawaniu przychodu z tytułu nadwykonań świadczeń nieratujących życia na zasadzie kasowej, tj. na dzień otrzymania z NFZ zapłaty za świadczenia tego typu, niezależnie od momentu wykonania usługi?
Brak zwolnienia od podatku VAT dla usług organizacji turnusów rehabilitacyjnych.
Czy jako podmiot gospodarczy nie będący ZOZ-em organizując turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych Wnioskodawca prawidłowo ustala podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu polegającego na budowie i modernizacji szpitala uzdrowiskowego
zwolnienie od podatku VAT usług świadczonych przez szpital uzdrowiskowy
Zwolnienie od podatku dla obrotów osiąganych z tytułu pełnienia funkcji organizatora turnusów rehabilitacyjnych w obcych ośrodkach oraz ustalenia podstawy opodatkowania dla tych czynności.
Usługi polegające na opiece nad osobami starszymi świadczone na rzecz podmiotów niemieckich niebędacych podatnikami, są opodatkowane w Polsce i podlegają zwolnieniu.
Czy Wnioskodawca będzie miał prawną możliwość odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. Modernizacja Ośrodków Działalności Pomocniczej Medycznej Szpitala w celu poprawy jakości i zwiększenia dostępności do udzielanych usług medycznych (...)?
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego dotyczącego zakupów związanych z modernizacją budynków, czy musi dokonać korekty tego podatku?
Czy podatek naliczony wynikający z faktur za usługi remontowo-budowlane oraz modernizacyjne pomieszczeń, w których świadczone są usługi w zakresie ochrony zdrowia jest kosztem uzyskania przychodu?
Do którego roku podatkowego należy zaliczyć przychód z usług wykonanych (anestezjoplogia i intensywna terapia) w grudniu 2003 r. a zafakturowanych w styczniu roku następnego?