Uznania Wnioskodawcy, za odrębnego podatnika podatku VAT w związku z wynajmowaną przez Wnioskodawcę i jego małżonkę nieruchomością, należącą do majątku wspólnego, a także przysługującego odrębnego limitu zwolnienia podmiotowego.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych z tytułu wynajmu krótkoterminowego.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów we współwłasności i współposiadaniu nieruchomości opisanych w zdarzeniu przyszłym oraz czy przychód ze sprzedaży udziałów we współwłasności i współposiadaniu nieruchomości to przychód z działalności gospodarczej.
Opodatkowanie przychodów z najmu majątku wspólnego i prywatnego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Nieuznanie lokali mieszkalnych za składniki majątku wykorzystywane na potrzeby związane z działalnością gospodarczą.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do wydatków poniesionych na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę jednorodzinnego budynku mieszkalnego
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni będzie uprawniona do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn przy zachowaniu wymogów opisanych w tym przepisie?
w zakresie opodatkowania 8% stawką podatku VAT dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej oraz prawem do wyłącznego korzystania z części nieruchomości wspólnej, w postaci podziemnych miejsc postojowych lub naziemnych miejsc postojowych:-w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego nr 1, -w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego nr 2.
Wliczanie do wartości limitu 150.000 zł zaliczki na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną oraz sprzedaży mediów na rzecz właścicieli lokali mieszkalnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy dochód z tytułu najmu stanowisk postojowych, z których korzystają wyłącznie mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej, tj. właściciele i najemcy lokali mieszkalnych można zakwalifikować do gospodarki zasobem mieszkaniowym i tym samym skorzystać na mocy art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ze zwolnienia od podatku, pod warunkiem wydatkowania dochodu na cele mieszkalne?
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z wyodrębnionym na zasadzie podziału quad usum prawem do korzystania z konkretnego miejsca parkingowego znajdującego się w części naziemnej stanowiącej nieruchomość wspólną, do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie stawka podatku VAT 7%?
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której znajduje się wielostanowiskowe pomieszczenie garażowe i bez dodatkowo wyodrębnionej opłaty (w cenie lokalu), w którym ustanawiane jest prawo do korzystania z miejsc postojowych w pomieszczeniu garażowym, na zasadzie podziału do użytkowania (ruad usum), do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie
Zaliczenie kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości na poczet udziału przypadającego byłemu mężowi we wspólnym majątku nie stanowi realizacji celu mieszkaniowego. Jest wynikiem rozliczeń między małżonkami.
Zaliczki wnoszone przez właścicieli lokali użytkowych nie stanowią przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, co w konsekwencji skutkuje tym, iż dochód powstały z tego tytułu nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 pdop. Ze zwolnienia nie może bowiem korzystać dochód uzyskany z innego źródła niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi, nawet jeżeli zostanie przeznaczony na utrzymanie
Które z przychodów wspólnoty zaliczane są do przychodów z działalności z tytułu gospodarki zasobami mieszkaniowymi a dochody uzyskane zwolnione z podatku dochodowego, a które przychody zaliczane są z innej działalności gospodarczej niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi a dochody uzyskane podlegają opodatkowaniu?
podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego w pomieszczeniu garażowym ustanowionym na zasadzie podziału do użytkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca parkingowego w części naziemnej wyodrębnionym na zasadzie podziału do użytkowania.
Czy dochód uzyskany z wynajmu pomieszczeń stanowiących części nieruchomości wspólnej (komórki piwniczne, schowki, strychy) właścicielom lokali przeznaczony na pokrycie wydatków związanych z eksploatacją części wspólnej, zaliczyć należy do gospodarki zasobami mieszkaniowymi co oznacza, że dochód uzyskany z tego tytułu wolny będzie od podatku dochodowego w myśl art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku
W przypadku gdy najemca jest osobą trzecią tj. taką która nie wchodzi w skład wspólnoty, nie jest właścicielem lokalu mieszkalnego we wspólnocie, opłaty z tego tytułu nie będą korzystały ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy, ponieważ nie został spełniony jeden z warunków niezbędnych do zwolnienia, tzn. źródło pochodzenia dochodów nie pochodzą