Obowiązek wykazania w remanencie likwidacyjnym towarów wykorzystanych do zaniechanej inwestycji polegającej na rozbudowie i przebudowie poddasza.
Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zaniechane prace nad Systemami IT.
Uznanie sprzedaży gruntu wraz z rozpoczętą budową za czynność opodatkowaną podatkiem VAT, z tytułu której wyłącznie jeden z małżonków będzie występował jako podatnik podatku VAT.
Skutki podatkowe zbycia nakładów poniesionych na budowę i remont lokalu handlowo-usługowego.
Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani męża na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków nastąpiła na Pani konto, jako osoby obdarowanej. Tym samym, darowizna ta będzie w całości zwolniona od opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, bo jej dokonanie nastąpiło zgodnie z wymogami ustawodawcy.
Nabycie samochodu osobowego na wyłączną własność, w drodze porozumienia o rozliczeniu nakładów na majątek wspólny, towarzyszącego ustanowieniu rozdzielności majątkowej, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie, czy: - zapłata za czynsz z tytułu dzierżawy gruntu, na którym będzie stał Magazyn na warunkach rynkowych, która była już wydzierżawiana przez Wspólnika na długo przed rozpoczęciem opodatkowania w ramach estońskiego CIT będzie podlegała po stronie Spółki opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT, - dokonanie przez Spółkę nakładów na grunt, na
Skutki podatkowe związane z czynnością rozliczenia nakładów poniesionych w budynkach i budowli.
W zakresie ustalenia: • czy podatek naliczony VAT od poniesionych Nakładów oraz wynagrodzenia zapłaconego Wykonawcom będzie mógł stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w CIT, • czy Wnioskodawca zaliczy nieodliczony podatek naliczony VAT od poczynionych Nakładów oraz wynagrodzenia Wykonawców do kosztów uzyskania przychodów w CIT w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży poszczególnych
1. Czy nakłady na zakup i montaż urządzeń fotowoltaicznych można potraktować jako osobny (winno być: „odrębny”) środek trwały. 2. Czy zgodnie z art 16k ust. 7-13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ww. instalacja może zostać zamortyzowana jednorazowo.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu należnej Wnioskodawczyni kwoty, która po sprzedaży nieruchomości trafiła na konto Jej teściów.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu zbycia przez małżonków udziałów w działkach (bez nakładów poniesionych przez dzierżawców) oraz podmiotu zobowiązanego do zafakturowania, zaewidencjnowania i zadeklarowania sprzedaży.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zbywaną nieruchomość.
Wydatki poniesione na rzecz dożywotników do czasu zbycia tego lokalu oraz związanych z nabyciem lokalu mieszkalnego, jako koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży tego lokalu.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia lokalu mieszkalnego nakładów poniesionych na prace wykończeniowe.
Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania nabytego w drodze spadku i działu spadku.
Teza skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości w odniesieniu do: możliwości zaliczenia udokumentowanych nakładów zwiększających wartość nieruchomości, poniesionych po wejściu Wnioskodawcy w posiadanie przedmiotowego lokalu, do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, możliwości zastosowania zwolnienia od podatku wskazanego w art. 21
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku ze zwrotem Nakładów.
Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn od kwoty pozyskanej ze sprzedaży mieszkania stanowiącego majątek osobisty żony Wnioskodawcy i przeznaczonej na zakup nowego mieszkania, które będzie stanowiło wspólny majątek Wnioskodawcy i jego żony?