Moment powstania obowiązku podatkowego i przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Moment uzyskania przychodu i przedawnienie zobowiązania podatkowego.
Określenie miejsca świadczenia wykonywanych usług w ramach montażu/demontażu systemu do hodowli drobiu, montażu/demontażu hal stalowych i budowy kurnika od podstaw (czyli hali stalowej wraz z systemem do hodowli drobiu).
Termin rozliczenia waloryzacji wynagrodzenia (podwyższenia podstawy opodatkowania).
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Przekroczenie przez Spółkę terminu określonego w art. 5 ust. 3 UPO PL-NL oznacza, że zakład będzie istniał od samego początku (tj. od dnia rozpoczęcia prac budowlanych, tj. od 2 stycznia 2023 r.), a nie od momentu przekroczenia 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac. Zrodzi to w rezultacie ograniczony obowiązek podatkowy dla przedsiębiorstwa w państwie źródła, rozciągający się na dochody osiągnięte
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych i budowlano-montażowych w przypadku odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych i budowlano-montażowych w przypadku odbiorów częściowych i odbioru końcowego.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy robotach budowlanych.
Ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym ma być rozliczona waloryzacja wynagrodzenia podwyższająca podstawę opodatkowania z tytułu świadczenia usług budowlanych.
Moment powstania przychodu i sposób rozliczenia kosztów uzyskania przychodu w związku z zawartym kontraktem.
Czy poniesiona przez Wnioskodawcę kara umowna może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.
Oddział zagraniczny przedsiębiorcy będzie uprawniony do zaliczenia wydatków poniesionych na konstrukcje budowlane do kosztów uzyskania przychodów w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Czy realizacja inwestycji obejmująca prace projektowe i prace budowlane, prowadzi do powstania zakładu zagranicznego w świetle art. 4a pkt 11 ustawy o CIT i art. 5 ust. 3 UPO z Niemcami?
Opodatkowanie przychodów uzyskanych z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terytorium Niemiec.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 43.29.12.0.
Czy w rozumieniu art. 17 ust. 1h ustawy o VAT Wykonawca świadczy usługi na rzecz Gminy jako podwykonawca, a w konsekwencji, czy Gmina ma obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w odniesieniu do usług nabywanych od Wykonawcy?
Zastosowanie 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 31.09.14.0. oraz PKWiU 43.32.10.0.
Opodatkowanie podatkiem VAT usługi kompleksowej wykonywanej przez Spółkę oraz obowiązek wystawienia faktury.
Ustalenie momentu powstania zobowiązania podatkowego z tytułu wykonanych prac oraz przedawnienie tego zobowiązania.
Właściwym momentem powstania obowiązku podatkowego dla usług budowlanych jest dzień wystawienia Świadectwa Wykonania.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur korygujących oraz uznanie realizowanych świadczeń za usługę kompleksową.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez podmioty trzecie za wykonane naprawy i usuwane usterki. Sposob dokumentowania rozliczenia kosztów napraw i usuwania usterek z Generalnym Wykonawcą.