Na skutek połączenia przez przejęcie spółki zależnej stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, 8d, 8f i 8ba.
Czy w związku z planowanym podziałem Spółki Dzielonej przez wyodrębnienie Departamentu K do Spółki K po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych w związku ze sprzedażą w trybie licytacji publicznej.
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że czynność wycofania Nieruchomości do majątku prywatnego będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy ww. transakcji oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT.
Kary umowne i braki w majątku jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w CIT estońskim.
Wydanie do fundacji rodzinnej - będącej wspólnikiem Spółki - majątku tej Spółki, z tytułu nabycia którego Spółce przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego i który służył Spółce do wykonywania działalności opodatkowanej i nadal będzie wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej – lecz już przez inny podmiot jakim jest fundacja rodzinna, wypełnia warunki odpłatnego świadczenia
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkami wykorzystywanymi do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie najmu nieruchomości, z uwagi na uznanie tej transakcji za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c ustawy o CIT, w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT, Czy na skutek połączenia po stronie spółki przejmującej powstanie przychód jeżeli wartość emisyjna udziałów wydanych Wspólnikowi będzie odpowiadała wartości rynkowej majątku Spółki przejmowanej ustalonej na dzień poprzedzający dzień
Obowiązek obliczenia i odprowadzenia podatku VAT na rachunek właściwego urzędu skarbowego z tytułu dokonania licytacyjnej sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz wystawienia faktury VAT z tego tytułu.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Przekazanie wspólnikowi majątku polikwidacyjnego, który obejmuje jego wierzytelność względem Spółki.
Podatek od towarów i usług dotyczący opodatkowania czynności przekazania Nieruchomości z majątku spółki do majątku prywatnego wspólników i dokonania korekty VAT w związku z tą transakcją.
Opodatkowanie sprzedaży niezabudowanej nieruchomości, która powstanie w wyniku podziału działki ewidencyjnej.
Uznanie, że sprzedaż zabudowanej nieruchomości (wydzielonej z działki) jest zwolniona od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy prawidłowe jest stanowisko, że przychody Fundacji z tytułu otrzymania majątku likwidacyjnego spółki zagranicznej będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy połączenie przez przejęcie Spółki Przejmowanej w sposób opisany w opisie stanu faktycznego, będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu w rozumieniu Ustawy o PDOP?
Skutki podatkowe dla właściciela spółki jawnej w związku z jej przekształceniem w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe wypłaty zysków po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przychody Fundacji z tytułu otrzymania majątku likwidacyjnego kapitałowych spółek prawa handlowego i Spółek zagranicznych będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Wycofania samochodów ze spółki jawnej i przekazania ich własności do majątków wspólników tej spółki.
Wycofania samochodów ze spółki jawnej i przekazania ich własności do majątków wspólników tej spółki.