Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymania środków pieniężnych na pokrycie kosztów nagród rzeczowych. Moment powstania obowiązku podatkowego w związku z wydaniem nagród rzeczowych. Ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej wydania nagród rzeczowych.
Ustalenie czy Państwo jako organizator loterii i podmiot faktycznie wydający nagrodę zwycięzcy będą płatnikiem podatku od towarów i usług.
Organizacja konkursów, loterii promocyjnych, loterii audiotekstowych lub sprzedaży premiowej.
W zakresie miejsca świadczenia usług związanych z uczestnictwem pracowników w konferencjach organizowanych za granicą.
1. Czy nagrody przekazywane przez Bank na rzecz klientów, osób fizycznych, w ramach przedstawionego w opisie stanu faktycznego schematu programów premiowych, lojalnościowych oraz akcji promocyjnych organizowanych przez Bank stanowią nagrody uzyskane w związku ze sprzedażą premiową towarów i usług w rozumieniu art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób oraz podlegają opodatkowaniu 10%
Czy w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2015 roku, dla opisanych w stanie faktycznym świadczeń skutkujących osiągnięciem przez Klientów za pośrednictwem Banku przychodów z tytułu konkursów, loterii oraz sprzedaży promocyjnej (w tym tzw. cash back), zastosowanie będą mieć zasady opodatkowania wyrażone w art. 30 ust. 1 pkt 2 UPDOF z uwzględnieniem zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt
Spółce przysługuje prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego z faktury nabycia samochodu osobowego stanowiącego nagrodę w konkursie, a jednocześnie z uwagi na art. 3 ust. 2 pkt 7 lit. a ustawy nowelizującej - przepis art. 3 ust. 1 tej ustawy ograniczający to prawo - nie ma zastosowania w analizowanym przypadku.
Czy wartość nagród określona w regulaminie może zostać uznana jako koszt uzyskania przychodu w momencie osiągnięcia przychodu z loterii (przyporządkowanie do każdego z miesięcy odbywa się proporcjonalnie do przychodów oszacowanych w planie finansowym) a nie w momencie ich wydania?