likwidacja
Interpretacja
18.11.2024 Podatki

Uznanie podziału między Wspólników Spółki in natura, poprzez przeniesienie na każdego ze Wspólników prawa własności do części nieruchomości, w stosunku do udziałów Wspólników, za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
03.06.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia: - czy w związku z likwidacją fundacji rodzinnej, dokonując przekazania nieruchomości zakupionych od beneficjentów lub innych składników majątku nabytych w trakcie trwania fundacji rodzinnej, wartością podatkową, w rozumieniu art. 24q ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), będzie kwota środków pieniężnych wniesiona przez fundatora na zwiększenie

Interpretacja
23.05.2024 Podatki

Przekazanie wspólnikowi majątku polikwidacyjnego, który obejmuje jego wierzytelność względem Spółki.

Interpretacja
12.01.2024 Podatki

1. Czy Spółka będzie uprawniona do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów straty powstałej z tytułu likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych w postaci Linii Produkcyjnych oraz części do modernizacji Linii Produkcyjnych? 2. Czy Spółka jest uprawniona do wykazania pełnej kwoty wydatków na nabycie części zamiennych do Linii Produkcyjnych, które zostały sprzedane przez Spółkę do podmiotu trzeciego

Interpretacja
21.12.2023 Podatki

Skutki podatkowe likwidacji spółki i przekazania majątku w postaci wierzytelności, w tym udzielonej pożyczki oraz naliczonych odsetek.

Interpretacja
22.11.2023 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przychody Fundacji z tytułu otrzymania majątku likwidacyjnego kapitałowych spółek prawa handlowego i Spółek zagranicznych będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
21.11.2023 Podatki

Czy Wnioskodawca, przekazując Właścicielowi pozostały po likwidacji Spółki majątek przewyższający koszt nabycia lub objęcia udziałów w Spółce (o którym mowa w art. 12 ust. 4 pkt 22 CIT), będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia z opodatkowania takiego transferu podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 10 ust. 2 pkt a) Konwencji?

Interpretacja
26.04.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym stanie faktycznym, Spółka będzie uprawniona do uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodów wydatków poniesionych na rozbiórkę Magazynów w momencie ich poniesienia oraz czy w przedstawionym stanie faktycznym, Spółka będzie uprawniona do uwzględnienia w kosztach uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości Magazynów w momencie ich likwidacji.

Interpretacja
19.04.2023 Podatki

Czy przekazanie w ramach podziału majątku likwidacyjnego Spółki Y Wierzytelności spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT.

Interpretacja
08.02.2023 Podatki

1. Czy w świetle przedstawionego opisu stanu faktycznego, z uwagi na fakt, że rozliczenie Połączenia Spółek nastąpiło metodą łączenia udziałów opisaną w art. 44c UoR, I w konsekwencji nie nastąpiło zamknięcie ksiąg rachunkowych ani zakończenie roku podatkowego Wnioskodawcy i Spółki Przejmowanej, Wnioskodawca powinien uwzględnić w rozliczeniu z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za rok podatkowy

Interpretacja
22.12.2022 Podatki

– Skutki podatkowe rozwiązania spółki komandytowej. – Przekazanie majątku rozwiązywanej spółki wspólnikowi spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu.

Interpretacja
03.11.2022 Podatki

Powstanie przychodu podatkowego z tytułu wydania Wnioskodawcy przez spółkę komandytową majątku likwidacyjnego w postaci środków pieniężnych oraz innych składników majątku w tym prawa własności Znaków, wierzytelności wekslowych z tytułu wystawionych przez Wnioskodawcę oprocentowanych weksli własnych w części kapitałowej i odsetkowej.

Interpretacja
19.08.2022 Podatki

Czy Spółka ma prawo do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych innych niż przekazane zakładowi w trwały zarząd, wniesionych przez Miasto na pokrycie kapitału zakładowego w związku z likwidacją i przekształceniem zakładu w Spółkę, które zostały nabyte przez zakład ze środków pochodzących z dotacji przekazanej przez

Interpretacja
12.08.2022 Podatki

W zakresie określenia przychodu u wspólnika z tytułu otrzymania majątku likwidacyjnego.

Interpretacja
28.04.2022 Podatki

czy strata, która powstanie w wyniku przeprowadzenia likwidacji nieużywanych Towarów w związku z utratą ich przydatności, może zostać uznana przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodów oraz w jakim momencie należy uznać za koszty uzyskania przychodów wartości strat powstałych w wyniku planowanej likwidacji nieużywanych Towarów

Interpretacja
08.04.2022 Podatki

1. Jak należy ustalić wartość przychodu podatkowego, który powstanie u Wnioskodawcy w rezultacie przekazania przedmiotowego majątku przez Likwidowaną spółkę Wnioskodawcy? 2. Jak dla celów podatkowych należy ustalić wartość poszczególnych składników majątku otrzymanych przez Wnioskodawcę w toku likwidacji Likwidowanej spółki?

Interpretacja
21.01.2022 Podatki

w zakresie ustalenia, czy przekazanie/wydanie składników majątku pozostałego po likwidacji spółki jej udziałowcowi (Gminie) w drodze zwrotu majątku pierwotnemu właścicielowi w ramach podziału majątku spółki, spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy.

Interpretacja
11.01.2022 Podatki

w zakresie przychodów związanych z likwidacją oraz z wydaniem majątku

Interpretacja
09.08.2021 Podatki

ustalenie czy dochód uzyskany przez Spółkę Dominującą z tytułu przekazania przez Spółkę nadwyżki majątku pozostałego po jej likwidacji będzie podlegał w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym, o którym mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o CIT, w oparciu o stawkę wynoszącą 5%, o której mowa w przepisach art. 10 ust. 2 lit. a właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania

Interpretacja
18.06.2021 Podatki

Skutki podatkowe likwidacji Spółki luksemburskiej i wydania Majątku likwidacyjnego.

Interpretacja
18.06.2021 Podatki

1.Czy niezamortyzowana część wartości początkowej ww. znaków towarowych może zostać uznana za koszt uzyskania przychodów w sytuacji zaprzestania wykorzystywania ich w działalności gospodarczej w 2018 r. i ich sprzedaży w niedalekiej przyszłości? 2.Czy w przypadku sprzedaży znaku poniżej aktualnej niezamortyzowanej wartości, zasadnym będzie zaliczenie straty z ww. sprzedaży do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
01.04.2021 Podatki

Skutki podatkowe zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zaniechanej inwestycji w przypadku podjęcia decyzji o definitywnym zaniechaniu odbioru mebli od Wykonawcy.

Interpretacja
26.02.2021 Podatki

• kwalifikacja do przychodów Wnioskodawcy na dzień wykreślenia Spółki z rejestru KRS, wartości niespłaconych zobowiązań, w tym także z tytułu pożyczek • kwalifikacji, na dzień wykreślenia Wnioskodawcy z rejestru KRS, do przychodów z zysków kapitałowych akcjonariusza rodzących obowiązki płatnika, kwot w wysokości niepodzielonego i niewypłaconego akcjonariuszowi zysku za rok 1999.

Poprzednia Następna