Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 58.11.1.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym sprawy/zdarzeniu przyszłym, Spółka powinna rozpoznać obowiązek podatkowy VAT z tytułu dostawy Książek w opisanym powyżej modelu dystrybucji, zgodnie z art. 19a ust. 5 pkt 3 lit b) Ustawy o VAT, tj. z chwilą wystawienia faktury na rzecz Kontrahenta dokumentującej dostawę Książek, nie później niż z chwilą upływu 60-dniowego terminu liczonego od dnia każdorazowego
w zakresie ustalenia momentu uzyskania przychodu z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży wysyłkowej książek za pobraniem osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej.
moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku dokonywanej przez Wnioskodawcę sprzedaży książek drukowanych w systemie wysyłkowym za pobraniem w stanie prawnym od 1 stycznia 2014 r.
Czy wydatki na wytworzenie 30 egzemplarzy publikacji, które zostały bezpłatnie przekazane Instytutowi stanowią kosztem uzyskania przychodów? (część pytania Nr 3 dot. podatku dochodowego od osób prawnych)
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, iż otrzymana kwota dotacji od Instytutu na cel zgodny z Umową będzie stanowić dla Spółki przychód z działalności gospodarczej? (część pytania Nr 1 dot. podatku dochodowego od osób prawnych)
Czy sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę w ramach realizacji umowy należy uznać za uzasadnioną przyczynę wskazania ceny towaru znacznie odbiegającej od jej wartości rynkowej w świetle art. 14 updop?- Czy w przypadku sprzedaży za 1 zł towarów o cenie nabycia/wytworzenia znacznie przekraczającej wartość 1 zł, cena ich nabycia stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?(część pytań
Datą powstania przychodu będzie dzień wystawienia przez Wnioskodawczynię faktury. Natomiast wysokość przychodu należy ustalić zgodnie z kwotą należną z tytułu sprzedaży dokonanej w okresie za jaki faktura jest wystawiona.
Czy zakup ww. czynności odpłatnych za granicą stanowi dla Uczelni import usług podlegający opodatkowaniu u nabywcy w Polsce a w konsekwencji czy powstanie obowiązek wystawienia faktury wewnętrznej w celu naliczenia i odprowadzania podatku VAT? Jaki będzie moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku uznania ww. transakcji za import usług? Jaką stawkę podatku VAT zastosować, jeżeli zakupione usługi
zastosowanie właściwej stawki podatku VAT dla dostawy książki, właściwego momentu powstania obowiązku podatkowego oraz terminu wystawienia faktury dokumentującej dostawę
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy książek
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż w przypadku ponownego przekazania do dystrybucji książek, które zostały wcześniej pobrane i zwrócone przez Dystrybutora Wydawcy przed upływem 120 dni od ich pobrania, Wnioskodawca powinien rozpoznawać obowiązek podatkowy w opisanym powyżej modelu dystrybucji, zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 3 zdanie drugie ustawy o VAT, z chwilą wystawienia faktury na rzecz Dystrybutora
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy książek
Do określenia marży przy sprzedaży książek używanych nie może Wnioskodawca stosować rozwiązania przewidzianego w art. 120 ust. 5 ustawy.
19 maja 2011 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło wyjaśnienie w sprawie zasad opodatkowania dostawy książek obowiązujących od 1 maja 2011 r. Poniżej treść stanowiska MF w tej sprawie.
ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy książek
Miejsce świadczenia usług, import usług oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nabycia licencji i praw autorskich od kontrahentów zagranicznych, a także z tytułu wypłacenia zaliczek na poczet ww. usług.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku dostawy książek i czasopism specjalistycznych.
Określenie stawki podatku VAT dla dostawy książek i czasopism specjalistycznych.