U komitenta (tj. oddającego rzecz w komis) przychód powstaje w dacie wydania rzeczy przez komisanta nie później jednak niż dzień wystawienia faktury przez Wnioskodawcę (komitent).
Brak konieczności korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego w związku różnicą ceny żelazostopów w momencie ich importu oraz w momencie sprzedaży
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu realizacji umowy komisu.
w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu realizacji umowy komisu oraz obowiązku wystawienia faktury za wino dostarczone Komisantowi w ramach umowy komisu
sposób ustalenia przychodu z tytułu dokonanej sprzedaży poprzez zawartą umowę komisu
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania kiedy powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług od realizowanych od dnia 1 stycznia 2014 r. transakcji sprzedaży komisowej, za które Wnioskodawca (komitent) nie otrzymał zapłaty, co spowodowało zbycie wierzytelności powstałych z tego tytułu, oraz określenia, czy podstawę opodatkowania powinna stanowić wartość wynikająca z faktur dokumentujących
komis, obowiązek podatkowy, moment powstania obowiązku podatkowego, dostawa wewnątrzwspólnotowa, faktura VAT
Dot. zastosowania szczególnej procedury opodatkowania przy sprzedaży samochodu używanego, przyjętego do komisu i wystawienia faktury VAT marża.
Zastosowanie marży przy sprzedaży zakupionych samochodów używanych oraz obowiązek sprawdzania rzetelności stwierdzeń zawartych w umowach kupna-sprzedaży.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup materiałów zużytych do naprawy samochodów.
prawo do zastosowania szczególnej procedury opodatkowania przy dostawie samochodu używanego, przyjętego do Komisu, na podstawie umowy komisu, od osoby prawnej, która jest podatnikiem o którym mowa w art. 15 ustawy o VAT, zwolnionego od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 tej ustawy oraz prawa do wystawienia KUPUJĄCEMU FAKTURY VAT MARŻA
Wnioskodawczyni posiada stałe miejsce zamieszkania w Niemczech. W związku z powyższym zgodnie z art. 22 ust. 1 ww. Umowy kwota uzyskana ze sprzedaży samochodu osobowego, podlega opodatkowaniu tylko w państwie miejsca zamieszkania Wnioskodawczyni, czyli w Niemczech.
1. Czy kwota uzyskana z tytułu transakcji pomiędzy komisantem a osobą trzecią stanowi przychód komitenta, czy komisanta w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Kiedy komitent uzyskuje przychód?
Czy prawidłowym jest uznanie za datę powstania przychodu dzień otrzymania od komisanta środków ze sprzedaży towarów odbiorcom ostatecznym w odniesieniu do najstarszych chronologicznie faktur dostawy wystawionych przez Spółkę komisantowi ?
dotyczy ewidencjonowania sprzedaży komisowej samochodów używanych w systemie marży za pomocą kasy fiskalnej
Kiedy i w jakiej kwocie wpisuje się do podatkowej księgi przychodów i rozchodów przyjęcie towarów w komis? Czy w podatkowej księdze wpisowi do przychodów podlega kwota wynagrodzenia (marży netto) czy też wartość towaru z chwilą przyjęcia w komis podlega ujęciu w koszty, a z chwilą sprzedaży w przychód księguje się całą wartość netto ?
Czy do wielkości obrotu, od którego prowadzone są księgi rachunkowe należy wliczyć tylko marżę z tytułu komisu?
Prowadzę działalność gospodarczą polegającą na komisowej sprzedaży telefonów komórkowych, której podstawą opodatkowania jest moja marża. Czy mogę zaewidencjonować na kasie fiskalnej ją w ten taki sposób, że sprzedaż telefonu plus moją prowizję brutto w jednej kwocie i wykazać w jednej stawce podatku - 0% - i to będzie paragon dla klienta - i zaraz po tym nabijać na kasę wartość marży brutto za stawką
jak winna zostać udokumentowana po dniu 1 maja 2004r. dostawa towarów używanych zawarta między podatnikiem VAT czynnym a osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej oraz czy sprzedaż przez podatnika zakupionych od osób fizycznych towarów używanych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czy też jest z niego zwolniona?
W jaki sposób komisant powinien opodatkować transakcję komisu, jeżeli towar został wstawiony do komisu przez osobę, nie będącą podatnikiem?W jaki sposób ewidencjonować taką sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej?
Zasady opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży samochodów używanych w auto-handlu i sprzedaży komisowej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy limit 40.000 zł, od którego należy ewidencjonować za pomocą kasy fiskalnej obliczany jest od marży czy od całej wartości sprzedaży uzyskanej z tytułu dostawy towarów przez komis?