Możliwość zastosowania się do interpretacji indywidualnej po przekształceniu.
Wyłączenie z opodatkowania połączenia Spółek, którego skutkiem jest przejęcie całego majątku Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą.
Czy w wyniku połączenia przez przejęcie Spółki przejmowanej przez Spółkę przejmującą, powstanie u Udziałowca dochód podatkowy do opodatkowania, obligujący Wnioskodawcę do pobrania podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę (Spółkę Przejmującą) majątku S.K.A. (Spółki Przejmowanej) w sposób wskazany w opisie zdarzenia przyszłego spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
CIT - zakresie skutków podatkowych połączenia na podstawie art. 492 § 2 pkt 1 ustawy Kodeks spółek handlowych, tzn. połączenia przez przejęcie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych kolejnego połączenia spółek.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia spółek.
1. Czy po przeprowadzeniu likwidacji Spółki, wartość majątku wydanego przez Wnioskodawcę na rzecz Wspólnika na podstawie postanowień Umowy Spółki oraz przepisów Kodeksu spółek handlowych, będzie stanowić w myśl art. 10 ust. 1 pkt 3 u.p.d.o.p dochód (przychód) tego Wspólnika z udziału w zyskach osób prawnych., który na podstawie art. 22 ust. 4, 4a i 4d u.p.d.o.p. podlegać będzie zwolnieniu od podatku
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej nabycie składników majątku przedsiębiorstwa (zorganizowana część przedsiębiorstwa, ZCP, przedsiębiorstwo).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej nabycie składników majątku przedsiębiorstwa (zorganizowana część przedsiębiorstwa, ZCP, przedsiębiorstwo).
Spółka przekształcona nie będzie zobowiązana do pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od przyznanej akcjonariuszowi spółki komandytowo - akcyjnej (niebędącemu komplementariuszem) i nie uzyskującemu przychodów z działalności gospodarczej, dywidendy.
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków w postaci opodatkowania lub korekty rozliczeń w sytuacji przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Wobec opisanego stanu faktycznego Wnioskodawca ma pytanie dotyczące prawidłowości stosowania przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych w swojej indywidualnej sprawie. Chodzi o sukcesję uniwersalną, tj. wstąpienie przez nowo utworzoną Spółkę z o.o. we wszystkie prawa i obowiązki podatkowe Spółki Jawnej - czy w opisanej sytuacji wystąpi jakikolwiek obowiązek w podatku
Czy w sytuacji, jeżeli połączenie odbędzie się na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 w związku z art. 516 § 6 k.s.h. (łączenie przez przejęcie) poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą, Pracownia X Spółka z o.o. jako spółka przejmująca będzie mogła odliczyć po połączeniu w zeznaniu podatkowym za ten rok, w którym nastąpiło połączenie, własne straty z lat ubiegłych ?