Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego - PKWiU 70.22.20.0.
Uzyskiwane przychody ze świadczenia usług, sklasyfikowanych wg PKWiU 59.12.14.0 – „Usługi związane z efektami wizualnymi”, PKWiU 59.12.15.0 - „Usługi związane z animacją”, PKWiU 59.12.19.0 – „Pozostałe usługi postprodukcyjne związane z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi” - podlegają opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu.
1. Czy zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym Wnioskodawca ma prawo do zastosowania dla Hali i wybranej metody amortyzacji liniowej, o której mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako: „CIT”), 10% stawkę amortyzacji właściwą dla środków trwałych z grupy 8 i rodzaju 806 z załącznika nr 1 ustawy o CIT oraz grupy 8, podgrupy 80 i rodzaju 806 Klasyfikacji
Brak zastosowania mechanizmu podzielonej płatności w przypadku sprzedaży towarów wymienionych we wniosku oraz brak obowiązku umieszczania na wystawionych fakturach adnotacji „mechanizm podzielonej płatności”.
1. Czy nakłady na zakup i montaż urządzeń fotowoltaicznych można potraktować jako osobny (winno być: „odrębny”) środek trwały. 2. Czy zgodnie z art 16k ust. 7-13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ww. instalacja może zostać zamortyzowana jednorazowo.
Opodatkowanie kompleksowych usług polegających na montażu własnych, wyprodukowanych przez Spółkę produktów przy zastosowaniu mechanizmu odwrotnego obciążenia.
Obowiązek zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do usług budowlanych świadczonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową na rzecz właścicieli lokali i członków Spółdzielni.
Odwrotne obciążenie. Jeżeli Wnioskodawca działa jako podwykonawca w zakresie czynności, które zostały sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 43.99.50.0 mieszczącego się w katalogu załącznika nr 14 do ustawy, to tym samym zostały spełnione przesłanki wynikające z art. 17 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 17 ust. 1h ustawy.