Przekroczenie przez Spółkę terminu określonego w art. 5 ust. 3 UPO PL-NL oznacza, że zakład będzie istniał od samego początku (tj. od dnia rozpoczęcia prac budowlanych, tj. od 2 stycznia 2023 r.), a nie od momentu przekroczenia 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac. Zrodzi to w rezultacie ograniczony obowiązek podatkowy dla przedsiębiorstwa w państwie źródła, rozciągający się na dochody osiągnięte
Możliwość opodatkowania dochodów osiąganych uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na jachcie przeznaczonym do organizacji rejsów o charakterze rekreacyjnym, zastosowania zwolnienia przedmiotowego oraz możliwości odliczenia podatku i składek zdrowotnych zapłaconych w Holandii.
Opodatkowanie wynagrodzenia zmiennego naliczanego w oparciu o zysk spółki.
Opodatkowanie Armatora z siedzibą i miejscem zarządu w Holandii z tytułu wypłacanego mu wynagrodzenia za czarter statków wraz z załogą, w celu transportu przedstawicieli polskiej spółki do określonych miejsc.
Prawo do skorzystania z tzw. „ulgi na powrót”, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 152 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w związku z działalnością przedstawioną w opisanym zdarzeniu Spółka nie będzie posiadać w Polsce stałego zakładu zagranicznego w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2023 roku, tj. po wejściu w życie podpisanego dnia 29 października 2020 roku Protokołu?
Obowiązek złożenia zeznania podatkowego, zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz zastosowania ulgi abolicyjnej do dochodów uzyskanych z tytułu pracy wykonywanej na statku towarowo/dostawczym.
W przypadku sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym przed upływem 5 lat od daty jej nabycia w Polsce i wydatkowania w okresie 3 lat środków z jej sprzedaży na zakup domu w Holandii w celu realizacji własnych celów mieszkaniowych Zainteresowanym będzie przysługiwało prawo do skorzystania ze zwolnienia zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 z podatku dochodowego od osób fizycznych
Dochody uzyskane z tytułu pracy wykonywanej w okresie od stycznia do sierpnia 2021 r. w Holandii nie podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Natomiast dochody uzyskane po powrocie na stałe do Polski będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych bez względu na miejsce położenia ich źródeł.
w zakresie ustalenia czy w związku z działalnością przedstawioną w opisie zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca będący rezydentem holenderskim będzie posiadać na terytorium Polski zagraniczny zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz w rozumieniu art. 5 umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Polską a Holandią.
Zwolnienie przedmiotowe - możliwość zwolnienia z opodatkowania świadczeń wypłacanych Wnioskodawczyni jako osobie uprawnionej do tych środków po śmierci uczestnika z pracowniczego funduszu emerytalnego z Holandii.
Obowiązki płatnika w związku z uczestnictwem pracowników w Planach SAR.
Podatek od towarów i usług: w zakresie miejsca opodatkowania świadczonej przez Wnioskodawcę usługi w Holandii na rzecz holenderskich podatników; w zakresie wystawienia faktury z tytułu świadczenia przez Wnioskodawcę usługi w Holandii na rzecz holenderskich podatników i wykazania jej w rejestrze VAT oraz deklaracji VAT-7; - w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących
Podmioty są zależnymi przedstawicielami Wnioskodawcy w rozumieniu art. 5 ust. 5 umowy polsko-holenderskiej. W tej sytuacji działalność zależnych przedstawicieli winna być uznana za tworząca zakład w świetle ww. umowy. Uzyskanie przez Wnioskodawcę dochodów w Polsce za pośrednictwem zakładu prowadzi do powstania źródła przychodów, które winny być opodatkowane w Polsce. W tym miejscu wyjaśnić należy,
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy na statkach eksploatowanych w komunikacji międzynarodowej przez przedsiębiorstwo z siedzibą i zarządem w Holandii.