W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego oraz lokalu niemieszkalnego obciążonych hipoteką.
Czy wcześniejsza całkowita spłata kredytu hipotecznego przez córkę Wnioskodawcy, gdzie współkredytobiorcami solidarnymi są Wnioskodawca, jego żona i córka podlega podatkowi od darowizn i złożeniu deklaracji SD-Z2 bądź innego dokumentu?
jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość rynkową nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero, a tym samym i podatek wyniesie zero.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w podatku od spadków i darowizn; określenie podstawy opodatkowania z uwzględnieniem hipoteki umownej na nieruchomości.
w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.
Czy możliwe jest zaliczenie kosztów spłaty hipoteki ciążącej na sprzedanej nieruchomości, jako niezbędnych do poniesienia kosztów odpłatnego jej zbycia?
Czy takie ulepszone i zdatne do użytku środki trwałe wprowadzone do ewidencji środków trwałych, będą mogły podlegać amortyzacji według stawki indywidualnej, a odpisy umorzeniowe stanowić będą koszty uzyskania przychodów?
Czy dalsze nakłady inwestycyjne na remont i modernizację nieruchomości mieszkalnych (w celu dostosowania do możliwości najmu) przed wprowadzeniem ich do ewidencji i przekazaniem do używania jako środka trwałego, będą uznawane za ulepszenie środka trwałego?
Czy w przypadku dokonania zmiany przeznaczenia i przekwalifikowania składnika majątku, tj. z nieruchomości mieszkalnych jako towaru do dalszej odsprzedaży, przekwalifikowanie na nieruchomości mieszkalne jako własne środki trwałe, za wartość nabycia środka trwałego będzie można uznać:a) wartość nabycia według ceny rynkowej (w tym przypadku wycena rzeczoznawcy na dzień zawarcia pierwotnego aktu notarialnego
Czy udzielone Spółce zabezpieczenie na rzecz Skarbu Państwa w postaci ustanowionych hipotek na majątku innej Spółki, rodzi po stronie Spółki nieodpłatne świadczenie zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeśli zabezpieczenie zostało udzielone bez wynagrodzenia?
Przychód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w części przypadającej na Wnioskodawcę przeznaczony na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w 2005 r. i kredytu zaciągniętego w 2007 r. podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawczyni może odliczać odsetki od kredytu hipotecznego za okres od maja 2010 r., tj. od kiedy stała się Ona właścicielką kredytowanego mieszkania, i w którym mieszka, posiadając jednocześnie inne mieszkanie, które wynajmuje?
Czy przychód ze sprzedaży lokalu przy ul. K. w W. w części wydatkowanej na spłatę kredytu zaciągniętego na jego zakup, podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy Wnioskodawca zachowa prawo do zwolnienia od podatku, jeżeli przychód ze sprzedaży lokalu przy ul. K. wydatkuje w części na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup