Odliczenie podatku naliczonego od wydatków na modernizację Sali sportowej przy zastosowaniu prewspółczynnika kalkulowanego w oparciu o metodę godzinową.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika w postaci klucza czasowego od wydatków na realizację Inwestycji związanej z budową obiektu sportowego przy szkole.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika w postaci klucza czasowo-powierzchniowego od wydatków na realizację Inwestycji związanej z budową obiektu sportowego przy ZSP.
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na budowę Budynku, modernizację istniejącego budynku socjalno-administracyjnego oraz budowę biur w hali produkcyjnej lub przylegających do hali produkcyjnej będą stanowić koszty kwalifikowane inwestycji, o których mowa w § 8 ust. 1 Rozporządzenia, i tym samym będą zwiększać limit pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art.
Poniesione przez Spółkę, w ramach inwestycji objętej Decyzją, ale przed wydaniem Decyzji, wydatki w formie zaliczki, stanowią wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą publiczną w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT w zw. z § 9 ust. 1 Rozporządzenia. Zatem, stanowisko Spółki do pytania nr 2 zgodnie z którym kwota przekazanej zaliczki na budowę hali może być zaliczona do kosztów kwalifikowanych
wskazanie, czy w celu dokonywania odliczenia podatku naliczonego związanego z ponoszonymi Wydatkami inwestycyjnymi i Wydatkami bieżącymi Powiat będzie mógł stosować, jako sposób określenia proporcji – Metodę Odliczenia (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 i nr 3); - ustalenie, czy wyliczenie zakresu odliczenia (sposobu określenia proporcji w rozumieniu art. 86 ust. 2a ustawy) powinno nastąpić według
opodatkowanie przychodów uzyskanych tytułu najmu składników majątku wchodzących w skład gospodarstwa rolnego
Opodatkowanie czynności wniesienia w drodze wkładu niepieniężnego Nieruchomości do Spółki, zwolnienie od podatku dla aportu Nieruchomości w sytuacji, gdy nakłady poniesione przez Spółkę nie zostaną rozliczone oraz zwolnienie od podatku dla aportu Nieruchomości w sytuacji, gdy nakłady poniesione przez Spółkę zostaną rozliczone.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wycofania środka trwałego z działalności.
Dostawa miejsc postojowych (udziałów), które nie były przedmiotem umów najmu oraz tych, których dostawa będzie miała miejsce w okresie krótszym niż 2 lata od pierwszego zasiedlenia, tj. zawarcia umów najmu, na podstawie art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy, będzie podlegała opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 23%.
Czy miejsca postojowe stanowią odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji według stawki 4,5%?
Czy Spółka ma prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków, z wyłączeniem wskazanych w stanie faktycznym kosztów wydziałowych, kosztów wynagrodzeń pracowników i ich delegacji, a także odpisu na ZFŚS, poniesionych na realizację prac etapu II, który nie został zakończony i w odniesieniu do którego Spółka nie wykazała dla celów podatkowych przychód należny z tytułu jego realizacji? (pytanie
Czy w przedstawionym stanie faktycznym koszty wynagrodzeń pracowników bezpośrednio i pośrednio (ujętych w ramach grupy kosztów wydziałowych) zaangażowanych w proces realizacji umowy oraz narzutów na te wynagrodzenia, jak również koszty delegacji tych pracowników należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów po spełnieniu łącznie dwóch poniższych warunków:- wypłaceniu lub postawieniu do dyspozycji
Czy Spółka ma prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację prac etapu I, z wyłączeniem wskazanych w stanie faktycznym kosztów wydziałowych, kosztów wynagrodzeń pracowników i ich delegacji, a także odpisu na ZFŚS, w momencie wykazania przychodu należnego z tytułu jego realizacji? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
Wnioskodawca skorzystał z prawa do zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej określonej w art. 16j ust. 14 ustawy dla hali magazynowej (tj. stawka 3,13%), to Spółka nie może skorzystać z prawa wynikającego z art. 16i ust 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i dokonać zmiany (obniżyć lub podwyższyć) ustalonej indywidualnie stawki amortyzacyjnej.
Stawka podatku dla dostawy udziału we współwłasności hali garażowej oraz prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego - łącznie ze sprzedażą lokalu mieszkalnego.
Opodatkowanie jednolitą stawką podatku transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego
Czy miejsca postojowe umownie oddane do wyłącznego korzystania Wnioskodawcy w podziemnej hali garażowej stanowiącej przedmiot współwłasności Wnioskodawcy mogą zostać zaliczone do środków trwałych, a co za tym idzie czy podlegają one amortyzacji przy zastosowaniu stawki amortyzacyjnej w wysokości 4,5%?
Sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z wydzielonych miejsc parkingowych znajdujących się w częściach wspólnych budynku, które nie stanowią odrębnej nieruchomości lokalowej, stanowi jedną czynność prawną i podlega tej samej stawce podatku od towarów i usług, która jest właściwa dla lokalu mieszkalnego.
Czy sprzedaż jednostek mieszkalnych w planowanej inwestycji może korzystać z preferencyjnej stawki podatku VAT w wysokości 7% ?
Czy przy jednoczesnej sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z ułamkową częścią własności gruntu oraz przynależnymi do lokali komórkami lokatorskimi i miejscami postojowymi na parkingu podziemnym pod budynkiem należy zastosować jednolitą 7% stawkę podatku VAT?Czy 7% stawkę podatku VAT należy stosować do zaliczkowych wpłat przyszłych mieszkańców, które prawdopodobnie będą następowały od miesiąca września
Jaką stawką podatku od towarów i usług 7% czy 22% inwestor powinien opodatkowywać sprzedaż miejsc postojowych zbywanych jako udziały w prawie własności lokalu niemieszkalnego ze wskazaniem sposobu korzystania z nieruchomości wspólnej (lokalu niemieszkalnego garaż podziemny) ustalenie prawa do korzystanie z poszczególnych miejsc postojowych (podział quad usum), jeśli lokal niemieszkalny znajduje się
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w części wspólnej budynków mieszkalnych, w tym prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego w hali garażowej podlega w całości opodatkowaniu stawką podatku VAT w wysokości 7%?