Czy nabycie nieruchomości niestanowiących gospodarstwa rolnego oraz nieruchomości stanowiących gospodarstwo rolne podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
wystawianie faktur w przypadku wykonywania usług w gospodarstwie należącym do żony Wnioskodawcy
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z nieodpłatnym użyczeniem gospodarstwa rolnego synowi.
Umowa nabycia nieruchomości przez małżonków, jeśli tylko jeden z małżonków jest właścicielem gospodarstwa rolnego a zwolnienie z art. 9 pkt 2 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości oraz w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości powstałej w wyniku podziału odziedziczonej nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości oraz w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości powstałej w wyniku podziału odziedziczonej nieruchomości.
Wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia maszyn, urządzeń i zapasów zapasów magazynowych łącznie ze sprzedażą działki rolnej.
W ustawie o VAT obowiązuje reguła, zgodnie z którą w odniesieniu do wspólnego gospodarstwa rolnego podatnikiem VAT może być tylko jedna osoba. Nie ma więc możliwości, aby np. jeden z małżonków prowadzących gospodarstwo rolne był czynnym podatnikiem VAT w zakresie produkcji roślinnej, a drugi w zakresie usług związanych z rolnictwem. Minister Finansów potwierdził to w odpowiedzi na interpelację poselską
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
w zakresie możliwości odliczenia (korekty) podatku VAT przez zarejestrowanego rolnika od nabytego ciągnika udokumentowanego fakturą wystawioną na żonę Wnioskodawcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania za podatnika VAT czynnego w związku ze świadczeniem usług rolniczych i prawa do wystawiania faktur.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT z tytułu nabycia maszyn rolniczych, wydatków związanych z eksploatacją maszyn rolniczych dotyczących nabycia części (lemieszyków i innych części ścieralnych) oraz pozostałych wydatków związanych z eksploatacją maszyn rolniczych (paliwa, olejów i smarów).
Czy u Wnioskodawcy powstanie obowiązek korekty podatku naliczonego odliczonego od zakupionych składników majątkowych?
Czy sprzedając w 2014 r. pozostałą ilość działek wydzielonych (dwanaście sztuk) wraz z działką rolną zostanie naliczony podatek od towarów i usług?
Małżonkowie mający ustawową wspólność majątkową posiadają gospodarstwo rolne. Czy każdy z nich z osobna może być rolnikiem VAT-owcem?
Czy faktura dokumentująca zakup maszyn rolniczych przez żonę Wnioskodawcy może być wystawiona na gospodarstwo rolne, z którego zarejestrowany jest Wnioskodawca jako podatnik VAT czynny, aby móc odliczyć podatek naliczony VAT od zakupu maszyn i wystąpić o zwrot jego nadwyżki?
Skutki podatkowe związane z przekazaniem małżonkowi gospodarstwa rolnego w formie darowizny.
Osobą zobowiązaną do wystawienia faktury będzie Wnioskodawca, jako osoba która dokonała rejestracji dla celów podatku od towarów i usług z tytułu gospodarstwa rolnego prowadzonego wspólnie z małżonką. W odniesieniu do specyficznej sytuacji opisanej we wniosku, zdaniem tut. Organu, zamieszczenie na fakturze, w celu informacyjnym, nazwiska małżonki Wnioskodawcy, jako współprowadzącej dane gospodarstwo
rozliczanie i dokumentowanie dostawy towaru na rzecz małżonka będącego podatnikiem VAT z tytułu prowadzenia wspólnego gospodarstwa rolnego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów będących przedmiotem odsprzedaży na rzecz małżonka
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów (nieprzetworzonych płodów rolnych) pochodzących z własnego gospodarstwa rolnego
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu zakupu kombajnu zbożowego w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą pozarolniczą