Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazywania w ewidencji, sporządzanej na podstawie art. 109 ust. 3 ustawy, danych z faktur dokumentujących sprzedaż (nieewidencjonowaną na kasie rejestrującej) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ponieważ faktury te nie są objęte zakresem art. 109 ust. 3d ustawy.
Uznanie, że rekompensata stanowi wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z jej otrzymaniem, obowiązek udokumentowania fakturą VAT otrzymanej rekompensaty, i określenie terminu, w jakim powinni Państwo wystawić fakturę dokumentującą otrzymanie rekompensaty oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku
Opodatkowanie przez Sprzedających podatkiem VAT czynności sprzedaży działki niezabudowanej nr 1, sposób udokumentowania ww. dostawy oraz prawo do odliczenia podatku VAT przez Kupującego w związku z nabyciem ww. działki.
Możliwość wystawienia faktury VAT na obojga małżonków, obowiązek zaewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej, ujęcie sprzedaży w pliku JPK_VAT.
Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
Interpretacja w zakresie spełnienia przez umowę dotyczącą samofakturowania warunków, o których mowa w art. 106d ust. 1 ustawy, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez Spółkę w formie elektronicznej w ramach procedury samofakturowania, gdy zatwierdzenie faktury nastąpi poprzez tzw. milczącą akceptację, terminu obniżenia podstawy opodatkowania/podatku VAT naliczonego, na podstawie
Moment rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów wyjmowanych z magazynu konsygnacyjnego, korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w przypadku zwrotu towarów do magazynu konsygnacyjnego oraz możliwość zastosowania procedury samofakturowania.
miejsce świadczenia, prawo do odliczenia podatku naliczonego, wystawianie fakur
Prawidłowość wystawiania faktur VAT z zastosowaniem „odwrotnego obciążenia” w związku z określeniem stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej kontrahenta zagranicznego i miejsca świadczenia wykonywanych przez E. usług
Brak obowiązku zamieszczania na fakturze adnotacji „mechanizm podzielonej płatności”, zgodnie z art. 106e ust. 1 pkt 18a ustawy VAT, w sytuacji gdy Wnioskodawca realizuje dostawę towarów wymienionych w załączniku nr 15 do ustawy VAT o wartości przekraczającej kwotę 15.000 zł, dokumentując dostawę poszczególnych partii towaru fakturami, których wartość, wraz z kwotą podatku, nie przekracza 15.000 zł
Fakturowanie usługi opracowania technologii i dokumentacji dotyczącej produkcji oraz fakturowanie sprzedaży przyrządów, narzędzi służących do produkcji konstrukcji.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług świadczonych w ramach zawartej umowy, zwolnienia od podatku świadczonych usług, momentu powstania obowiązku podatkowego oraz dokumentowania za pomocą faktur VAT świadczonych usług.
Zwolnienie usług pomocy społecznej świadczonych przez Powiat. Określenie sposobu obciążania najemców kosztami tzw. mediów.
Refakturowanie mediów na najemców i zastosowanie właściwej stawki podatku.
Najem nieruchomości i związane z nimi tzw. media, należy uważać za odrębne i niezależne świadczenia w przypadku gdy strony umowy postanowią, że najemca będzie odrębnie rozliczać czynsz najmu oraz należności za tzw. media na podstawie indywidulanego ich zużycia wg wielkości powierzchni najmowanej nieruchomości.
Fakturowanie usług zagospodarowania terenów zielonych wykonywanych na terytorium Niemiec.
Czy Uczelnia może odliczyć w całości podatek VAT z faktur za media, których koszt podlega w całości refakturowaniu?Jeżeli Uczelni nie przysługuje prawo odliczenia podatku VAT z faktur za media, to czy podstawą opodatkowania refaktury za te media powinna być kwota brutto z faktury źródłowej przyjęta jako kwota netto na refakturze?
1. Stawka podatku dla usługi najmu lokali mieszkalnych oraz dla dostawy energii.2. Prawidłowość dokumentowania w odrębnych fakturach VAT opłat za energię.3. Moment powstania obowiązku podatkowego dla usługi najmu.4. Konieczność wystawiania faktur VAT za czynsz dla lokatorów.5. Moment powstania obowiązku podatkowego w przypadku dokonania wpłaty za najem w miesiącu poprzedzającym miesiąc płatności i
Opodatkowanie stawką podstawową (23%) dostawy nieruchomości gruntowej oraz zaliczki dotyczącej dostawy.
Skutki wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 16 maja 2013 r. w sprawie C-169/12 TNT Express Worldwide (Poland) Sp. z o.o., w zakresie określania momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Stawka podatku w stosunku do opłat dodatkowych za media (woda, c.o., śmieci) związanych z wynajmem lokali mieszkalnych.
1. Czy Zakład może odliczać podatek VAT naliczony wykazywany w fakturach VAT dotyczących dostaw mediów i innych usług do lokali użytkowanych przez gminę - od wszystkich zakupów, OPS - tylko od zakupu wszelkich postaci energii oraz usług wymienionych w poz. 140-153,174 i 175 załącznika nr 3 do ustawy o VAT, Bibliotekę - od wszystkich zakupów? 2. Czy Zakład słusznie nie odlicza podatku VAT-u naliczonego