W przypadku, gdy wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług; bez kwot wpływów stanowiących zaliczki na poczet sprzedaży i należnego od tych kwot podatku od towarów i usług) nie przekroczyła w roku podatkowym 2022 wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 2 000 0000 euro, to w 2023 r. spełnili Państwo warunek wskazany w art. 4a pkt 10 ustawy o CIT,
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego zawartego w fakturach zaliczkowych, za które zapłata nastąpiła z pominięciem MPP oraz ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym należy dokonać odliczenia podatku naliczonego VAT.
Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku akcyzowego, w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej oraz funkcja blankietów prognozowanych dla wypełnienia obowiązków w zakresie składania deklaracji podatkowych, obliczania i wpłacania akcyzy.
Prawo Wnioskodawcy do odliczenia 50% podatku naliczonego z Faktury zaliczkowej wystawionej na małżonków, dokumentującej część ceny nabycia Nieruchomości przeznaczonej na najem.
Skorzystanie z preferencyjnego rozliczenia dochodów małżonków za 2023 r. oraz brak możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących zakup gruntu, pomimo braku numeru NIP nabywcy na tych fakturach.
Określenie momentu uzyskania przychodu oraz poniesienia kosztu bezpośrednio związanego z przychodami uzyskanymi z tytułu opłat.
Dotyczy ustalenia, w którym momencie Wnioskodawca powinien zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatek opisany w sytuacji 1-7.
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
Prawa do pełnego. (100 %) odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych na Niego i małżonkę oraz do zwrotu podatku w związku z opisaną transakcją nabycia Lokalu I i Lokalu II.
Wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy: braku obowiązku wystawienia faktury dokumentującej wpłaconą zaliczkę na rzecz rolnika ryczałtowego, terminu zwiększenia kwoty podatku naliczonego o wartość zryczałtowanego zwrotu podatku.
W celu udokumentowania otrzymanej zaliczki fakturą, Wnioskodawca jest zobowiązany do obliczenia kwoty podatku stosując metodę „w stu"
Właściwym jest nie oznaczanie faktur zaliczkowych MPP w przypadku, w którym wartość każdej z faktur nie przekracza 15 000 zł brutto. Wnioskodawca postępuje prawidłowo, wystawiając odrębne faktury dla płatności zaliczkowych otrzymanych w ciągu kilku kolejnych dni tego samego okresu rozliczeniowego, od jednego klienta.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury z 29 lipca 2020 r. wystawionej na prowadzoną przez Wnioskodawcę działalność gospodarczą poprzez dokonanie korekty podatku VAT naliczonego w całości, jednorazowo w deklaracji podatkowej składanej za okres rozliczeniowy, w którym nastąpiła zmiana przeznaczenia towaru, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur wystawionych
Istotą dostawy jest dostarczenie towaru w określonym stanie, tj. towaru funkcjonującego w sposób pożądany przez nabywcę (gotowego do użytku). Stąd moment dokonania dostawy, rozumianej jako moment przeniesienia ekonomicznego władztwa nad przedmiotem dostawy, należy identyfikować nie wcześniej niż po zakończeniu czynności montażowych (oraz dokonaniu ewentualnego testowania i uruchomienia, jeżeli czynności
moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do usług świadczonych przez Wnioskodawcę i zlecanych Podwykonawcy
Rozpoznanie przychodu każdorazowo w momencie zakończeniu etapu Projektu, za który Strony określiły w Umowie Transzę wynagrodzenia. Rozpoznanie wydatków jako bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów w momencie rozpoznania przychodu z tytułu wykonania określonego etapu Projektu.
Brak obowiązku zawarcia oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” w fakturach i w pliku JPK_V7M.
Rozpoznanie WNT i momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu WNT w tym od zaliczki.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, gdy wystawiane są faktury zaliczkowe i brak faktury końcowej (rozliczającej), a dostawa następuje jednorazowo lub partiami; uznanie faktur zaliczkowych za fakturę dokumentującą wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
Kiedy należy rozpoznać przychód podatkowy związany z realizacją transakcji na warunkach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu opłat za media pobieranych w formie zaliczek.
brak powstania przychodu z tytułu doprowadzenia stopnia zaawansowania prac do poziomu przewidzianego w planie płatności zaliczek w momencie wystawienia faktury zaliczkowej