Miejsce opodatkowania usług prawniczych oraz obowiązek wykazywania ww. usług w ewidencji na podstawie art. 109 ust. 3a ustawy.
Kwestia wykazania w ewidencji podatku VAT według wartości wskazanej na fakturach zaliczkowych w związku ze sprzedażą dwóch autobusów turystycznych.
Możliwość zastosowania do sprzedaży platynowych sztabek, oraz platynowych monet procedury szczególnej VAT-marża w myśl art. 120 ust. 4 ustawy, a także prawo do dokonania korekty podatku należnego z tytułu sprzedaży ww. towaru z uwagi na zmianę w określeniu podstawy opodatkowania.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu zbycia przez małżonków udziałów w działkach (bez nakładów poniesionych przez dzierżawców) oraz podmiotu zobowiązanego do zafakturowania, zaewidencjnowania i zadeklarowania sprzedaży.
ustalenia dostawy, której należy przyporządkować transport towarów (tzw. dostawy ruchomej), określenia miejsca świadczenia (opodatkowania) dostaw realizowanych w ramach transakcji łańcuchowych, obowiązku wykazania dostawy pomiędzy Spółką a Odbiorcą w deklaracji VAT oraz udokumentowania ww. dostawy fakturą
w zakresie braku obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności oraz braku oznaczenia faktur sprzedaży kodem identyfikującym w ewidencji JPK_VAT
Obowiązek umieszczania na fakturach dokumentujących sprzedaż benzyny alkilatowej, benzyny lotniczej oraz benzyny rajdowej adnotacji „mechanizm podzielonej płatności” oraz stosowanie w odniesieniu do faktur dokumentujących sprzedaż tych towarów oznaczenia „MPP” w ewidencji podatkowej JPK_V7M
Brak obowiązku zawarcia oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” w fakturach i w pliku JPK_V7M.
28 kwietnia 2012 r. weszła w życie ustawa o timeshare. Na jej podstawie przedsiębiorcy mogą zawierać z konsumentami cztery rodzaje umów. Przychody ze świadczenia usług na podstawie tych umów podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, a same usługi mogą podlegać opodatkowaniu VAT. W artykule tym omawiamy zasady opodatkowania obowiązujące w tym zakresie.
Czy usługa rozbudowy domu jednorodzinnego, dokonana na rzecz osoby fizycznej, nieprowadzącej działalności gospodarczej korzysta ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy pomocy kasy rejestrującej na podstawie § 2 ust. 3 w związku z poz. 41 załącznika do Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 23.12.2004 r. w sprawie kas rejestrujących?
Czy wcześniejsze rozpoznanie momentu powstania obowiązku podatkowego i rozliczenie podatku należnego nie rodzi sankcji w myśl art. 109 ust. 7 pkt 2 ustawy ustawy o podatku od towarów i usług,
Podatnik zwrócił się z pytaniem czy prawidłowo postępuje wystawiając fakturę VAT ze stawką 0% i ewidencjonując ją w rejestrze sprzedaży VAT bez wykazywania tego faktu w deklaracji VAT-7?
Wniosek dotyczącej obowiązku prowadzenia ewidencji w związku z wykonaniem usług na ruchomym majątku rzeczowym na rzecz kontrahenta belgijskiego.
Jak należy ewidencjonować wartość sprzedaży usługi najmu przez małżonków będących odrębnymi podatnikami VAT ?
Ustalenie limitu uprawniającego do zwolnienia z obowiązku stosowania kasy rejestrującej w przypadku świadczenia usług dla których podatnik będzie opodatkowany w kraju członkowskim.
Czy należy instalować kasy fiskalne we wszystkich punktach sprzedaży, w których dokonywana jest sprzedaż usług, nie korzystających ze zwolnienia z ewidencjonowania, u podatnika obowiązanego do jej prowadzenia za pomocą kas rejestrujących - czy wystarczy jedna kasa zainstalowana w siedzibie firmy?