Wartość stanowiąca Saldo dodatnie stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania przez Spółkę kosztu podatkowego z tytułu zwrotu Salda dodatniego.
Działalność B+R, odliczenia kosztów kwalifikowanych oraz możliwość skorzystania z ulgi na innowacyjnych pracowników.
Kwota stanowiąca Saldo dodatnie jako koszt uzyskania przychodu dla Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu Salda dodatniego.
Kwota stanowiąca Saldo dodatnie jako koszt uzyskania przychodu dla Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu Salda dodatniego.
Kwota stanowiąca Saldo dodatnie jako koszt uzyskania przychodu dla Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz moment rozpoznania kosztu podatkowego z tytułu Salda dodatniego.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla sprzedaży nadwyżki energii elektrycznej.
1. Czy kwota stanowiąca Saldo dodatnie stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT? 2. W którym momencie Spółka powinna rozpoznawać koszt podatkowy z tytułu Salda dodatniego?
Praw oraz obowiązków w związku z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii elektrycznej.
Możliwość oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty stanowiącej Saldo Dodatnie.
Zwolnienie z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby wyprodukowanej energii elektrycznej, a także ustalenie obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego, obowiązku składania deklaracji podatkowych, obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii elektrycznej oraz braku obowiązków akcyzowych w związku ze sprzedażą nadwyżek energii elektrycznej podmiotowi posiadającemu
Wprowadzenie energii elektrycznej do sieci w przypadku rozliczenia w systemie net billing na podstawie zawartej umowy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego przy wprowadzeniu energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej w systemie net-billing przez Prosumenta i terminu wystawiania faktur przez Prosumenta dokumentujących wprowadzenie energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej do sieci dystrybucyjnej w systemie net-billing.
Określenie miejsca opodatkowania sprzedaży energii elektrycznej w punktach ładowania pojazdów na rzecz pośredników roamingowych oraz dostawców usług ładowania EMSP poza Polską.
Miejsce opodatkowania zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; wskazania podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia w przypadku sprzedaży lub zakupu energii elektrycznej, dokonywanych z polskimi podmiotami oraz powstania obowiązku podatkowego; w zakresie podatku akcyzowego – brak opodatkowania w Polsce
Prawo do odliczenia podatku naliczonego - montaż inst. fotowoltaicznej.
Nieuznanie Miasta za podatnika podatku VAT, zobowiązanego do odpowiedniego rozliczenia podatku należnego w związku z wprowadzaniem wyprodukowanej w mikroinstalacjach energii elektrycznej do sieci przedsiębiorstwa energetycznego oraz brak prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego w całości lub w części z faktur na których Miasto widnieje jako nabywca, w związku z montażem instalacji fotowoltaicznych
Nieuznanie wyodrębnionego Działu magazynów Energii za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a w konsekwencji nie uznanie transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Dotyczy ustalenia: - czy Rekompensata stanowi dla Spółki niepodlegający zwolnieniu przychód podatkowy w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 2805, z późn. zm., dalej: „ustawa o CIT”) kwalifikowany jako przychód ze źródła innego niż zyski kapitałowe; - w przypadku uznania, że Rekompensata stanowi dla Spółki przychód podatkowy w rozumieniu
Opodatkowanie otrzymanej Rekompensaty, ustalenie podstawy opodatkowania oraz określenie czy stawka podatku za ograniczenie produkcji energii jest niezależna od stawki podatku za dostawę energii.
Czy istnieje możliwość odliczenia poniesionego podatku VAT w całości lub w części przez Miasto jako partnera projektu.
Czy przysługuje prawo do zmniejszenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu opisanego we wniosku.
Rozliczenie wprowadzanej do sieci energii elektrycznej wyprodukowanej przez prosumenta (gmina).