Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Zwolnienie z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop dochodów przeznaczonych na cele statutowe, na wspieranie innych podmiotów, na pożyczkę oraz ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku zmiany przeznaczenia dochodów lub wydatkowania ich na inne cele niż były przeznaczone.
Czy w związku z podjęciem decyzji o zmianie przeznaczenia całości lub części budynku z działalności statutowej na działalność gospodarczą powstanie zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu składek członkowskich przeznaczonych na przebudowę i modernizację budynku, a wydatkowanych w latach 2019-2020?
Uznanie prowadzonej przez Muzeum działalności za działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy oraz obowiązku stosowania proporcji zgodnie z art. 86 ust. 2a ustawy.
Obowiązek odliczania podatku naliczonego od dokonywanych zakupów z zastosowaniem współczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
prawo do odliczenia podatku naliczonego bez obowiązku stosowania prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy oraz- sposob odliczania podatku naliczonego przy zastosowaniu opisanej we wniosku metody kalkulacji.
Częściowe odliczenie podatku, prewspółczynnik jednostki budżetowej, brak opodatkowania nieodpłatnego udostępniania obiektów/urządzeń sportowych.
Uznanie prowadzonej przez Muzeum działalności za działalność gospodarczą oraz obowiązku stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
W zakresie braku obowiązku określenia zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej z zastosowaniem współczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania nieodpłatnego udostępniania pomieszczeń na rzecz A, B i C za odpłatne świadczenie usług w myśl art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy.
Podatek od towarów i usług prawa do odliczenia podatku naliczonego z uwzględnieniem przepisu art. 86 ust. 2a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku określenia kwot podatku naliczonego zgodnie ze sposobem określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania prowadzonej przez Muzeum działalności za działalność gospodarczą oraz obowiązku stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a i 2b ustawy.
podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku zastosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy od dnia 1 stycznia 2016 r.
Brak obowiązku stosowania sposobu określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
brak obowiązku odliczania podatku naliczonego zgodnie ze wskaźnikiem preproporcji VAT, możliwość odliczania podatku według proporcji określonej w art. 90 ustawy o VAT, uznanie czy usługa bezpłatnego wstępu ma zastosowanie do podatku od towarów i usług na podstawie art. 4 ustawy o VAT
uznanie działalności prowadzonej przez Muzeum za działalność gospodarczą i brak obowiązku stosowania przepisów art. 86 ust. 2a przy odliczaniu podatku naliczonego
Obowiązek rozliczenia podatku naliczonego zgodnie z dyspozycją art. 86 ust. 2 ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2016 r.
brak obowiązku określenia kwot podatku naliczonego z zastosowaniem proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy
obowiązek określenia kwot podatku naliczonego z zastosowaniem proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku zastosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy.
nieodpłatne usługi wstępu do muzeum związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą, a wydatki poniesione w związku z tymi usługami nie powinny być uwzględniane w sposobie określenia proporcji o którym mowa w art. 86 ust. 2a, prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie proporcji z art. 90 ust. 3
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku i sposobu ustalenia i stosowania wskaźnika preproporcji VAT, zgodnie z art. 86 ust. 2c ustawy.
uznanie, że nieodpłatne usługi wstępu do muzeum związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą, a wydatki poniesione w związku z tymi usługami nie powinny być uwzględniane w sposobie określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2a oraz brak możliwości odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur związanych z realizacją projektu oraz z faktur zakupu dotyczących utrzymania obiektu oraz realizowanych