Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych przez miasto za zajęcie pasa drogowego drogi wewnętrznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - nieuznania odpłatnych usług parkingowych na miejscach parkingowych zlokalizowanych w pasach dróg publicznych za usługi opodatkowane podatkiem VAT - uznania odpłatnych usług parkingowych na miejscach parkingowych zlokalizowanych poza pasami dróg publicznych za usługi opodatkowane podatkiem VAT - określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonych
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez dewelopera w związku i Inwestycją drogową.
Dotyczy ustalenia: - czy wydatki na realizację umowy drogowej w Modelu rzeczowym podlegają zaliczeniu do kosztów innych niż bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w momencie przekazania infrastruktury na rzecz zarządcy drogi, - czy wydatki na realizację umowy drogowej w Modelu partycypacyjnym podlegają zaliczeniu do kosztów innych
Czy wydatki poniesione na odtworzenie nawierzchni, zgodnie z treścią Porozumienia, w części nie podlegającej refakturowaniu na Kontrahenta, stanowią dla Spółki podatkowe koszty uzyskania przychodu inne, niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z art. 15 ust. 4d Ustawy CIT.
Zaliczenie wydatków na Inwestycję drogową do kosztów uzyskania przychodów i moment ich potrącenia.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów Nieruchomości przekazanej na rzecz Gminy.
Skutki podatkowe usługi udostępnienia nieruchomości prywatnemu inwestorowi w celu wybudowania drogi publicznej, w zamian za zwrot kosztów odszkodowań.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaty Miastu Wynagrodzenia, Wynagrodzenia uzupełniającego oraz Dopłat.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Dotyczy braku możliwości odzyskania naliczonego podatku VAT w całości lub części, zarówno w trakcie realizowania inwestycji, jak i po jej zakończeniu, a także w okresie trwałości projektu.
Dotyczy odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w związku z realizacją przedmiotowej inwestycji.
Ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na budowę infrastruktury w postaci: dróg publicznych, sieci doprowadzających lub odprowadzających media, dróg wewnętrznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, terenów rekreacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Dotyczy prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z realizacją projektu dotyczącego przebudowy drogi gminnej.
W zakresie możliwości zaliczenia wydatków ponoszonych przez Spółkę na Inwestycję drogową oraz na Zjazdy do kosztów uzyskania przychodów oraz momentu ich zaliczenia do kosztów.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją opisanego projektu oraz brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od kwoty otrzymanej dotacji na realizację ww. projektu.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT związanego z realizacją operacji.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w całości lub w części dla wydatków poniesionych na budowę dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Zwolnienie od podatku dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu z ww. tytułu na zakup udziałów w działkach
w zakresie braku prawa do odliczenia VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu
w zakresie braku prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur VAT dokumentujących wydatki dokonywane w związku z realizacją Projektu w części dotyczącej przebudowy drogi gminnej wraz z wymianą oświetlenia
ustalenie czy wydatki, o których mowa we wniosku są kosztami bezpośrednimi w myśl art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i powinny być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w momencie uzyskania przychodu ze sprzedaży lokali, miejsc postojowych, powierzchni przynależnych czyli w dniu przeniesienia prawa własności na nabywcę w postaci aktu notarialnego