Otrzymana przez Spółkę Dotacja zwolniona jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych. Część Dotacji, która jest wypłacana w formie płatności zaliczkowych powinna stanowić przychód na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT w momencie ich otrzymania.
Brak opodatkowania otrzymanego dofinansowania na realizację projektu oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją tego projektu.
Uznanie realizowanych przez Partnera zadań za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, ustalenie podstawy opodatkowania jako całej wartości otrzymanego dofinansowania, a także wkładu własnego, określenie momentu powstania obowiązku podatkowego jako momentu wpływu dofinansowania, a w odniesieniu do wkładu własnego, momentu, w którym w danym okresie rozliczeniowym dojdzie do realizacji przypisanego
Czy spółka w bieżącym roku podatkowym może zastosować obniżoną stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych, biorąc pod uwagę zarówno przychody ze sprzedaży jak i otrzymane dofinansowanie?
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania dotacji oraz ustalenie roku, w którym należy uwzględnić dotację otrzymaną w ratach rozłożonych na kolejne lata w celu obliczenia proporcji wynikającej z art. 90 ust. 3 ustawy.
Czy spółka w bieżącym roku podatkowym może zastosować obniżoną stawkę 9% podatku dochodowego od osób prawnych, biorąc pod uwagę zarówno przychody ze sprzedaży jak i otrzymane dofinansowanie?
Ustalenie czy otrzymane dofinansowanie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi w związku z realizacją projektu.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego od otrzymanych dopłat.
Ustalenie, czy dofinansowanie udzielone Wnioskodawcy w związku z realizacją projektu pn. „(…)” stanowi podstawę opodatkowania
Niezaliczenie do podstawy opodatkowania wynagrodzeń otrzymanych od Mieszkańców oraz kwoty otrzymanego dofinansowania.
Opodatkowanie świadczonych w ramach Projektu usług oraz obowiązku dokumentowania ich fakturami, opodatkowanie podatkiem VAT dofinansowania na realizację Projektu, momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem dotacji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Momentu ujęcia wydatków w kosztach podatkowych oraz momentu rozpoznania przychodu.
Brak opodatkowania dotacji przekazywanej grantobiorcom dotyczącej montażu OZE i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą osobom fizycznym dofinansowania na wymianę pieców.
Czy w limicie ustalania przychodów dla których można skorzystać z preferencyjnej stawki podatku 9% w podatku dochodowym od osób prawnych, o których mowa w art. 4a pkt 10 w zw. art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, Spółka powinna uwzględnić przychody z dotacji niepodlegające opodatkowaniu podatkiem CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 47 ustawy o CIT?
Brak opodatkowania otrzymanych wpłat oraz brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją programu związanego z montażem OZE przez Miasto.
Dotyczy ustalenia, czy w świetle art. 4 pkt 10 (winno być: art. 4a pkt 10) ustawy o CIT Spółka spełnia warunki do uznania jej w 2020 r. za małego podatnika (pytanie ostatecznie sformułowane w uzupełnieniu wniosku z 15 maja 2023 r.) oraz czy Spółka jako mały podatnik na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT może w 2020 r. stosować stawkę podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 9% (pytanie
Środki otrzymane w ramach „Programu dla szkół” realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, nie stanowią przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej na podstawie art. 14 ust. 3 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązek stosowania przez Muzeum prewspółczynnika w celu odliczania podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków, których nie jest w stanie powiązać wyłącznie z działalnością gospodarczą; brak obowiązku ujmowania w mianowniku prewspółczynnika dotacji inwestycyjnych, dotacji na nabycie dóbr kultury, wartości darowizn dóbr kultury oraz wartości nieruchomości, którą Muzeum ma otrzymać w darowiźnie,
Czy w limicie ustalania przychodów dla których można skorzystać z preferencyjnej stawki podatku 9% w podatku dochodowym od osób prawnych, o których mowa w art. 4a pkt 10 w zw. z art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, Spółka powinna uwzględnić przychody z dotacji niepodlegające opodatkowaniu podatkiem CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o CIT.
Opodatkowanie dotacji podmiotowej na realizację programu oraz moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do tej dotacji.
Czy: - wydatki ponoszone przez Spółkę podczas prowadzenia badań naukowych, tj. wydatki na nabycie usług zewnętrznych, (…), na nabycie surowców i materiałów oraz na informacje i promocję - mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów, w wysokości udziału własnego określonego w umowie na dofinansowanie z PARP, w dacie ich poniesienia (tj. w dniu, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano