Interpretacje

Interpretacja
03.06.2024 Podatki

W zakresie skutków podatkowych umów franczyzowych zawieranych z podmiotami trzecimi.

Interpretacja
12.03.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy przedstawiona w stanie faktycznym opłata motywacyjna będzie stanowiła dla (…) pośredni koszt uzyskania przychodu, potrącalny jednorazowo w momencie jego poniesienia, tj. w dniu na który został on ujęty w księgach rachunkowych Spółki na podstawie dowodu księgowego, bez konieczności rozliczania tego kosztu w czasie.

Interpretacja
12.02.2024 Podatki

Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności?

Interpretacja
07.09.2018 Podatki

Nabywanych przez Spółkę od podmiotu powiązanego usług promocyjnych i marketingowo-sprzedażowych nie można uznać za bezpośrednio związane z wytwarzaniem produktów w rozumieniu art. 15e ust. 11 pkt 1 updop, w związku z czym do wypłacanego przez Spółkę wynagrodzenia znajdzie zastosowanie ograniczenie, o którym mowa w przepisie art. 15e ust. 1 updop, a w konsekwencji koszty ponoszone przez Spółkę w tym

Interpretacja
18.10.2017 Podatki

Rozpoznanie i rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów dokonywanych poprzez magazyn konsygnacyjny.

Interpretacja
21.11.2016 Podatki

w zakresie ustalenia momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów faktur korygujących dotyczących udzielonych bonusów wystawionych w 2015 r. a otrzymanych w 2016 r. w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2016 r.

Interpretacja
16.08.2016 Podatki

w zakresie ustalenia momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów faktur korygujących dotyczących udzielonych bonusów wystawionych i otrzymanych w 2016 r. w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2016 r.

Interpretacja
08.09.2011 Podatki

Czy koszty mediów oraz inne koszty wyłożone wynikające z faktur dostawców otrzymanych przez SPÓŁKA S Spk., które refakturowane są następnie na najemców bądź inne spółki, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w chwili wystawienia refaktur dotyczących tych kosztów?

Interpretacja
13.12.2010 Podatki

W zakresie nieodpłatnego przekazania towarów klientom w celu przedstawienia nowego asortymentu.

Interpretacja
13.12.2010 Podatki

W zakresie nieodpłatnego przekazania kontrahentom gadżetów i materiałów promocyjnych.

Interpretacja
13.12.2010 Podatki

W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupu nieodpłatnie przekazywanych towarów i nieodpłatnie świadczonych usług.

Interpretacja
18.03.2010 Podatki

Czy w związku z korektą podatku naliczonego, który podlegał odliczeniu koszty uzyskania przychodów należy skorygować w miesiącu korygowanym, czy w miesiącu bieżącym dokonywania korekty podatku naliczonego? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4 zdarzenie przyszłe)

Interpretacja
18.03.2010 Podatki

Czy Spółka może odstąpić od korekty podatku dochodowego od osób prawnych powołując się na interpretację MF w tym czasie a po uzyskaniu bieżącej interpretacji, postępować zgodnie z nią? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 8, w części dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych)

Interpretacja
12.01.2009 Podatki

W którym momencie, w przypadku nabywania prawa do wynagrodzenia od dostawców mediów za pozyskanie klientów w związku ze spełnieniem określonych warunków wskazanych w umowach, dokumentowanego poprzez wystawienie faktur VAT przez Spółkę na dostawców mediów, Spółka powinna rozpoznawać przychód podatkowy ? W którym momencie, w przypadku bonusu (succes fee) otrzymanego przez Spółkę od klienta w związku

Interpretacja
28.02.2006 Podatki

Podatnik ma wątpliwości, czy obciążenie dostawcy materiałów, zarówno krajowego, jak i dostawców z innego kraju członkowskiego Unii Europejskiej, kosztami złej jakości materiału, a co z tego wynika utraconych korzyści, czy też kosztami złomowania wyrobów stanowi czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
08.04.2004 Podatki

Czy podatnik pobierający należności za energię elektryczną (sprzedaną w określonym miesiącu kalendarzowym) w formie płatności częściowych wymagalnych w dwóch kolejno następujących po sobie miesiącach kalendarzowych, tj. zarówno w miesiącu, którego dotyczy sprzedaż, jak i w miesiącu następnym może podzielić wydatki związane z zakupem energii elektrycznej podlegającej sprzedaży w tym ściśle określonym