Obowiązki płatnika we związku z udostępnianiem członkom Zarządu samochodów służbowych w celu dojazdu do pracy z miejsca garażowania i z powrotem.
Biorąc pod uwagę powyższe, należy stwierdzić, że oddanie Dyrektorowi do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu zamieszkania Dyrektora, nie skutkuje powstaniem po stronie pracownika przysporzenia majątkowego, o ile przejazdy z/do tego miejsca odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji, dojazdy pracownika z miejsca zamieszkania, będącego jednocześnie
Oddanie Nadleśniczemu do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu służbowego zamieszkania na terenie Nadleśnictwa, wynikające z charakteru pracy na danym stanowisku, nie skutkuje powstaniem przychodu pracownika, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych o ile przejazdy te odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji
Czy wskazane przez Wnioskodawcę prace towarzyszące dostawa/dojazd oraz montaż wchodzą w zakres świadczonych usług ciesielsko-stolarskich oraz usługowego wytwarzania szyldów/reklam i czy wykonywanie tych prac towarzyszących nie wyłącza Wnioskodawcy z opodatkowania w formie karty podatkowej?
Obowiązek płatnika w związku z przejazdem pracowników starostwa pomiędzy miejscem parkowania (garażowania) a realizacją obowiązków służbowych.
1) Czy przejazdy pracownika samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania samochodu służbowego znajdującym się w miejscu zamieszkania lub pobytu tego pracownika a miejscem pracy lub siedzibą Spółki stanowią realizację obowiązków służbowych tego pracownika i nie prowadzą do powstania po stronie tego pracownika jakiegokolwiek przychodu podatkowego, a tym samym nie prowadzą po stronie
Opodatkowanie przejazdów pracownika spółki samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania, a realizacja obowiązków służbowych pracownika.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 8% dla świadczonych usług elektrycznych, hydraulicznych oraz szklarskich oraz stawki podatku w wysokości 23% dla sprzedaży materiałów wykorzystywanych do wykonania usług i dla czynności dojazdu do klienta i powrotu.
Czy wykorzystywanie samochodu służbowego do przejazdu z miejsca zamieszkania pracownika (Kierownika Urzędu Burmistrza Miasta) do miejsca wykonywania pracy i odwrotnie (garażowanie nocą w miejscu zamieszkania) stanowi nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 updof, a w zw. z tym, czy wartość tego świadczenia winna być zaliczana do przychodu pracownika ze stosunku pracy?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z nieodpłatnym świadczeniem.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z transportem lotniczym, eksploatacją wynajmowanego mieszkania oraz kosztów przejazdu z wynajmowanego mieszkania do siedziby firmy przy świadczeniu usług na terytorium Australii.
Przychód pracownika z tytułu przejazdów samochodem służbowym obowiązki płatnika
Przychód pracownika z tytułu przejazdów samochodem służbowym obowiązki płatnika
Przychód pracownika z tytułu przejazdów samochodem służbowym obowiązki płatnika
Przychód pracownika z tytułu przejazdów samochodem służbowym - obowiązki płatnika
Czy przejazdy pracowników Wnioskodawcy, z którymi zostanie zawarta Umowa z miejsca garażowania/parkowania samochodu służbowego do miejsca wykonywania obowiązków służbowych (do siedziby Wnioskodawcy bądź innego miejsca wykonywania pracy) i z powrotem, spowodują powstanie przychodu ze stosunku pracy na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych, a w konsekwencji obowiązków płatnika podatku dochodowego
Czy w związku z udostępnianiem pracownikom samochodów służbowych, w celu pełnienia obowiązków służbowych, z jednoczesnym zobowiązaniem do parkowania w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, pracownik uzyska przychód z tytułu dojazdów z miejsca postoju samochodu służbowego do miejsca wykonywania czynności służbowych oraz z miejsca wykonywania czynności służbowych do miejsca postoju samochodu służbowego
Obowiązek płatnika (parkowanie samochodu służbowego w miejscu zamieszkania).
Przychód pracownika z tytułu przejazdów samochodem służbowym - obowiązki płatnika
Czy wartość Wydatków finansowanych przez pracodawcę będzie stanowiła dla pracownika przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 updof, jeżeli pracownik nie odbywa co prawda podróży służbowej w rozumieniu przepisów prawa pracy, ale potrzeba poniesienia Wydatków jest związana z czynnościami służbowymi wykonywanymi przez tego pracownika?
Skutki podatkowe przejazdów pracowników powierzonym samochodem służbowym z miejsca parkowania do miejsca wykonywania obowiązków służbowych i z powrotem.