Czy uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową dochody z wynajmu miejsc parkingowych firmie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy opłaty, związane z użytkowaniem przedmiotu najmu należne spółdzielni mieszkaniowej, ponoszone przez najemcę i wpłacane bezpośrednio na konto Wnioskodawczyni, będą stanowiły składniki przychodu z tego najmu, jeśli z umowy wynika, że najemca jest zobowiązany do ich ponoszenia, a Wnioskodawczyni w jego imieniu przekazuje te opłaty na konto spółdzielni mieszkaniowej?
W jaki sposób obliczyć kwotę przychodu z najmu mieszkania, która powinna zostać opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Należy stwierdzić, że po otrzymaniu Nieruchomości w ramach majątku likwidacyjnego Spółki jawnej, z uwagi na pozostawanie w ustroju małżeńskiej wspólności majątkowej z Drugim Wspólnikiem, Wnioskodawczyni może wybrać opodatkowanie przychodów z tytułu najmu tych Nieruchomości na podstawie Ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, o ile złoży stosowne oświadczenie w przewidywanym przepisami terminie
Po otrzymaniu Nieruchomości w ramach majątku likwidacyjnego Spółki jawnej, z uwagi na pozostawanie w ustroju małżeńskiej wspólności majątkowej z Drugim Wspólnikiem, Wnioskodawca może wybrać opodatkowanie przychodów z tytułu najmu tych Nieruchomości na podstawie Ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, o ile złoży stosowne oświadczenie w przewidywanym przepisami terminie o wyborze tej formy opodatkowania
Czy należności z tytułu opłat dodatkowych, do których zobowiązany jest zgodnie z zawartą umową najmu najemca stanowić będą przychód Wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu?
Skoro pierwszy przychód Wnioskodawczyni uzyskała w dniu 31 stycznia 2010 r. zatem złożone w dniu 19 stycznia 2010 r. oświadczenie o wyborze formy opodatkowania zostało złożone przed dniem uzyskania przychodu tj. zgodnie z art. 9a ust. 2 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Jaka kwota podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych. Czy będzie to tylko kwota stanowiąca równowartość określonego umową czynszu miesięcznego, czy może kwota obejmująca obok czynszu kwoty opłat za media. Czy za sierpień 2009 r. do podstawy opodatkowania Wnioskodawca powinien uwzględnić kwotę 800,00 zł, czy kwotę 935,17 zł?
opodatkowanie przychodu osiągniętego w związku ze sprzedażą metali szlachetnych przez klienta będącego osobą fizyczną oraz obowiązków płatnika związanych z uzyskanym przychodem.
1. Kiedy (z jakim momentem) powstaje przychód z tytułu czynszu otrzymywanego przez Spółkę z tytułu umowy najmu? 2. Czy - w podanym wyżej przykładzie - powstaje w odniesieniu do całej należnej za dany okres rozliczeniowy kwoty czynszu najmu (32.744 zł 97 gr) w danym miesiącu rozliczeniowym (w kwietniu), czy też powstaje w wysokości odpowiadającej racie płatności czynszu w poszczególnych miesiącach za
Czy prawidłowo wystawiane były faktury VAT dla żony, a wartość netto odnoszona była do przychodu?
1. Czy istnieje możliwość, w myśl art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zastosowania indywidualnej stawki amortyzacji dla lokalu mieszkalnego? 2. Czy w przypadku stosowania indywidualnej stawki amortyzacji lokalu mieszkalnego, w myśl art. 22n ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy prowadzić ewidencję, albo wykaz środków trwałych?
Czy Spółka prawidłowo uznaje za datę powstania przychodu z tytułu świadczonych usług najmu powierzchni na tramwajach i autobusach pod reklamę, datę wystawienia faktury (jednorazowo z góry), zgodnie z art. 12 ust. 3a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, mimo że usługa świadczona jest w kilku okresach obrachunkowych (miesiącach) i niezależnie od przekroczenia roku kalendarzowego (obrachunkowego
Czy po ustaniu małżeńskiem wspólności ustawowej dochody z najmu lokali użytkowych powinny zostać opodatkowane u każdego z małżonków osobno przyjmując, że udział każdego z małżonków w majątku wspólnym wynosi 50%?
Czy przychód należny z tytułu najmu stacji bazowej operatorom telekomunikacyjnym w celu umieszczania urządzeń teletechnicznych (anten nadawczych) powstaje w dniu wystawienia faktury, jeśli z momentem wystawienia faktury lub jej dostarczenia umowa najmu wiąże prawo do żądania zapłaty czynszu najmu przez najemcę? Czy w przypadku wystawienia faktur korygujących dotyczących tego czynszu korekta przychodu
Podatnik pyta w kwesti dotyczącej zasad opodatkowania dochodów z najmu uzyskiwanych przez osobę małoletnią.
Czy podatniczka, jako współwłaścicielka nieruchomości, którą nabyła wspólnie z małżonkiem (między małżonkami istnieje wspólność ustawowa) jest zobowiązana do opodatkowania przypadającego, a nie otrzymanego od męża dochodu z wynajmu, proporcjonalnie do jej udziału w tejże nieruchomości?
Czy na gruncie ustawy z dnia 20 listopada 1998r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, dopuszczalna jest sytuacja, w której jeden współmałżonek będzie osiągał dochody z najmu wspólnych nieruchomości i dochody te będą opodatkowane w całości w formie ryczałtu ewidencjonowanego
Czy podatnik prowadzący wynajem garaży, może wybrać opodatkowanie w formie ryczałtu oraz nie płacić podatku VAT w sytuacji, gdy roczny przychód wynosi około 4.300zł?Czy całość przychodu z wynajmu nieruchomości, stanowiącej wspólność majątkową małżonków, może być opodatkowana przez jednego z nich?
Czy podatek od dochodu z najmu można zapłacić raz w roku - po otrzymaniu rozliczenia od firmy zarządzającej?
Podatniczka wskazała, iż jest opiekunem prawnym, całkowicie ubezwłasnowolnionego ojca. Ojciec został wymeldowany ze swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania i zameldowany w Domu Opieki Społecznej w innej miejscowości. Podatniczka obecnie ponosi wydatki na remont mieszkania ojca w celu wynajęcia go pod koniec bieżącego roku. Dochody z najmu będą opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym podnajem miejsc parkingowych na rzecz własnych pracowników podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?Czy do obrotów osiągniętych z tego tytułu będzie miał zastosowanie art.113 ustawy o podatku od towarów i usług?
czy otrzymana zaliczka na poczet czynszu najmu stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie jej otrzymania, czy też przychód powstanie dopiero w momencie wymagalności należności z tytułu poszczególnych rat czynszu najmu.