Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po dziale spadku i podziale majątku wspólnego.
Sprzedaż nieruchomości w drodze umowy dożywocia – z uwagi na upływ okresu 5 lat, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy – nie będzie podlegać opodatkowaniu, tj. nie będzie stanowić źródła przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych (wspólność małżeńska, rozszerzenie wspólności majątkowej, dział spadku po mężu).
Wydatki poniesione na rzecz dożywotników do czasu zbycia tego lokalu oraz związanych z nabyciem lokalu mieszkalnego, jako koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży tego lokalu.
1. Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego przy ul. B. w N. i zakupu w celu zamieszkania w nim innego odpowiadającego Wnioskodawczyni lokalu mieszkalnego w ciągu okresu nie dłuższego niż okres 3 lat od dnia zbycia, Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać z ulgi mieszkaniowej? Dotyczy to skorzystania z ulgi na zaspokojenie własnych celów mieszkaniowych, o której mowa w art. 21 ust.
1. Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego po rodzicach, położonego przy ul. B. w N. i zakupu w celu zamieszkania w nim innego odpowiadającego Wnioskodawcy i jego żonie lokalu mieszkalnego w ciągu okresu nie dłuższego niż okres 3 lat od dnia zbycia, Wnioskodawca będzie mógł skorzystać z ulgi mieszkaniowej? Dotyczy to skorzystania z ulgi na zaspokojenie własnych celów mieszkaniowych, o której
W zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości na podstawie umowy dożywocia, nabytej w drodze spadku i działu spadku po małżonku.
skutki podatkowe zbycia nieruchomości na podstawie umowy o dożywocie
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
w zakresie skutków podatkowych nabycia nieruchomości w zamian za dożywotnią rentę
Czy zbycie lokalu wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej w drodze umowy o dożywocie w rozumieniu art. 908 Kodeksu cywilnego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) oraz art. 19 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych powstaje obowiązek podatkowy skutkujący powstaniem obowiązku ustalenia podatku dochodowego od osób fizycznych od przekazania nieruchomości na podstawie umowy dożywocia ustanowionej na rzecz syna, w okolicznościach opisanych we wniosku?
W związku ze zbyciem (przed upływem pięciu lat od nabycia) działki oraz udziału wynoszącego 1/3 część w działkach o łącznej pow. 1,2667 ha w drodze umowy dożywocia na rzecz syna czy i w jakiej wysokości Wnioskodawczyni zapłaci podatek dochodowy?
Czy w przypadku przeniesienia własności lokalu nabytego przez Wnioskodawczynię w dniu 27 września 2013 r. na córkę w drodze umowy dożywocia przed upływem 5 lat od daty jego nabycia zostanie naliczony podatek dochodowy, jeżeli Wnioskodawczyni jako osoba zbywająca będzie mieszkać w przedmiotowym lokalu na podstawie służebności lokalu?
Czy zbycie w drodze umowy dożywocia wskazanych we wniosku nieruchomości powoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w związku z przeniesieniem własności nieruchomości na rzecz syna w drodze umowy o dożywocie (w zamian za dożywocie) istnieje obowiązek zapłacenia podatku od przychodu uzyskanego z tytułu tej umowy?
Czy z tytułu przeniesienia prawa własności umową dożywocia należny jest podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy zbycie lokalu mieszkalnego w drodze umowy dożywocia podlega obowiązkowi zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego w drodze zawarcia umowy dożywocia
Czy w przypadku przeniesienia własności lokalu nabytego przez Wnioskodawczynię w dniu 27 września 2013 r. na córkę w drodze umowy dożywocia przed upływem 5 lat od daty jego nabycia zostanie naliczony podatek dochodowy, jeżeli Wnioskodawczyni jako osoba zbywająca będzie mieszkać w przedmiotowym lokalu na podstawie służebności lokalu?