Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy świadczonych usług organizacji kolonii i półkolonii; brak zaliczania i rozliczania usług organizacji kolonii do/jako usług turystyki, o których mowa art. 119 ustawy; prawo do skorygowania deklaracji VAT, powstanie nadpłaty podatku VAT oraz prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości oraz możliwości złożenia korekty zeznania podatkowego PIT-39.
Obowiązek zapłaty odsetek od zaległości podatkowej z tytułu faktury wystawionej we wrześniu 2018 r. dokumentującej wypłaconą premię.
Spadkobierca otrzymujący w drodze spadku towary używane nabyte przez spadkodawcę w procedurze VAT-marża ma prawo do zastosowania przy ich sprzedaży szczególnej procedury VAT-marża, ale nie ma prawa do dokonania korekt deklaracji złożonych przez spadkodawcę.
w zakresie ustalenia daty nabycia nieruchomości, - w zakresie możliwości złożenia korekty deklaracji PIT-39.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku konieczności uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług; w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją budowy nieruchomości oraz złożenia korekt deklaracji podatku VAT; w zakresie stawki podatku dla transakcji dostawy Nieruchomości/Lokali (wraz z udziałem w gruncie) oraz w zakresie sposobu ustalenia podstawy opodatkowania
moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku w postaci zaległości podatkowej w podatku od nieruchomości uiszczanej na podstawie złożonej korekty deklaracji moment uznania za przychód wartości należnej nadpłaty wynikającej z korekty deklaracji na podatek od nieruchomości
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności udostępnienia świetlic w sposób A i B oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami inwestycyjnymi i bieżącymi ponoszonymi na świetlice.
Odliczenie podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki bieżące związane z świetlicami wiejskimi.
Odliczenie podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z świetlicami wiejskimi.
1) Kalkulacja współczynnika sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w sytuacji, gdy rozliczenia VAT dokonywane były jednocześnie przez Miasto i Urząd jako podatników VAT;2) Korekta deklaracji za okres, w którym zarejestrowanym podatnikiem VAT było jednocześnie Miasto i Urząd.
1) Kalkulacja współczynnika sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w sytuacji, gdy rozliczenia VAT dokonywane były jednocześnie przez Miasto i Urząd jako podatników VAT;2) Korekta deklaracji za okres, w którym zarejestrowanym podatnikiem VAT było jednocześnie Miasto i Urząd.
Obowiązek skorygowania faktur VAT zawierających zapis metoda kasowa
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu dokonania korekty przychodu w związku z odstąpieniem od umowy sprzedaży nieruchomości oraz Ordynacji podatkowej w zakresie korekty zeznania podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz obowiązku dokonania ewentualnej korekty deklaracji VAT.
rozliczenie arkuszy usterkowych in-plus i in-minus w okresie w którym powstał obowiązek podatkowy
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług dzierżawy.
1. Czy zwolniona od podatku w okresie od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 1 grudnia 2008 r. i tym samym rozliczona w całości (tj. od wszystkich opłat zarówno od pierwszej opłaty, jak i przyszłych opłat rocznych lub od całej wartości nieruchomości gruntowej) w miesięcznej deklaracji VAT-7 złożonej przed dniem 1 grudnia 2008 r. dostawa towarów polegająca na ustanowieniu użytkowania wieczystego gruntu, po
W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny sprawy: Spółkado zawartej w dniu 27.02.2005r. z FIRMĄ X umowy na wykonanie usług remontowo - modernizacyjnych złożyła w czerwcu 2005r. aneks zwiększający stawkę roboczogodziny z dniem 01.06.2005r. Aneks został zatwierdzony przez FIRMĘ X z datą 09.08.2005r. W miesiącu sierpniu Spółka sporządziła faktury korygujące sprzedaż za miesiąc czerwiec
Pytanie dotyczy obowiązku skorygowania deklaracji VAT-7 w związku z wystawieniem faktur korygujących tytułem nieprawidłowego rozliczenia podatku należnego od czynności niepodlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w kraju.
W jaki sposób dokonać korekty podatku należnego w deklaracji VAT-7 w przypadku zastosowania błędnej, obniżonej stawki podatku?