W kosztach podatkowych 2024 r. nie można rozliczyć straty finansowej (zapłaconych zaliczek) w latach 2021-2013 związanych z budową budynku.
Wydatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego przed upływem 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym Wnioskodawca go nabył, na spłatę ww. kredytu nie uprawnia do zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W świetle art. 21 ust. 25 pkt 2 ww. ustawy kredyt ma być kredytem zaciągniętym przez podatnika i zaciągniętym na
Zwolnienie z opodatkowania sprzedaży w drodze egzekucji komorniczej niezabudowanej działki nr 1.
niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej działki nr w drodze licytacji publicznej
Czy wcześniejsza całkowita spłata kredytu hipotecznego przez córkę Wnioskodawcy, gdzie współkredytobiorcami solidarnymi są Wnioskodawca, jego żona i córka podlega podatkowi od darowizn i złożeniu deklaracji SD-Z2 bądź innego dokumentu?
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może ująć Odpis Aktualizujący w kosztach uzyskania przychodów w roku podatkowym, w którym ten odpis został utworzony i ujęty w księgach rachunkowych oraz czy Wnioskodawca może nie ujmować w kosztach uzyskania przychodów Odpisu Aktualizującego (nawet po spełnieniu warunków uprawniających do takiego ujęcia), a dopiero w momencie wykonania Układu, ująć niespłaconą
w zakresie ustalenia, czy: - możliwości uznania w całości jako koszt uzyskania przychodów odszkodowania wypłaconego na podstawie pisemnego Porozumienia, - momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów odszkodowania
moment powstania przychodu podatkowego z tytułu świadczenia usług budowlanych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu świadczenia usług budowlanych.
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo ujmując odpis aktualizujący Wierzytelności w kosztach podatkowych oraz czy w momencie zawarcia układu w Postępowaniu Układowym, w którym ustalony zostanie sposób spłaty Wierzytelności Wnioskodawcy przez Kontrahenta, Wnioskodawca będzie uprawniony ująć w kosztach podatkowych wartość Wierzytelności, o jaką zmniejszone zostaną Wierzytelności podlegające spłacie na
Obowiązek wystawienia przez Komornika Sądowego faktury korygującej w związku z dokonaną na rzecz Wnioskodawcy dostawą budynku.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego od zaległości rozłożonych na raty.
Brak opodatkowania sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży udziału w nieruchomości wykorzystywanej na prywatne cele mieszkaniowe dłużnika i jego rodziny.
Czy Spółka będąca małym podatnikiem rozliczającym się metodą kasową zobowiązana będzie po likwidacji swojej działalności do zapłaty podatku należnego od wierzytelności otrzymanych zgodnie z zawartym układem?
w zakresie prawa do skorzystania z procedury postępowania w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności i dokonania korekty podatku należnego w trybie art. 89a ustawy w stosunku do niezapłaconych przez dłużnika wierzytelności
Czy Spółka będąca małym podatnikiem rozliczającym się metodą kasową zobowiązana będzie po likwidacji swojej działalności do zapłaty podatku należnego od wierzytelności otrzymanych zgodnie z zawartym układem?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości umorzonych wierzytelności lub ich części.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania umorzenia zobowiązań.