Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
Czy prawidłowe jest postępowanie Spółki, która opłaty wstępne wynikające z zawartych umów leasingu, zalicza do podatkowych kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu na jaki przedmiotowe umowy zostały zawarte?
Czy w przypadku użytkowania samochodu na podstawie umowy leasingu operacyjnego nie ma zastosowania ograniczenie kosztów uzyskania przychodów do 20.000 euro w przypadku zakupu samochodu osobowego?
Czy Spółka prawidłowo rozlicza opłatę leas1ngową w czasie odpowiadającym okresowi trwania umowy leasingowej?
moment i sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, wynikających z zawartej umowy leasingu
moment i sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, wynikających z zawartej umowy leasingu
moment i sposób zaliczenia czynszu inicjalnego oraz opłaty manipulacyjnej do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy Spółka ma prawo do zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych jednorazowo, w momencie jej poniesienia wstępnej opłaty leasingowej?
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w 2012 r. jednorazowo nierozliczoną pozostałą kwotę opłaty wstępnej?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia całości podatku naliczonego od czynszu inicjalnego oraz od rat leasingowych, a także od zakupu paliwa służącego do napędu motocykla będącego przedmiotem umowy leasingu?
Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia całości podatku naliczonego od czynszu inicjalnego oraz od rat leasingowych, a także od zakupu paliwa służącego do napędu motocykla będącego przedmiotem umowy leasingu?
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od faktur dotyczących opłat leasingowych motocykla oraz od zakupu paliwa służącego do jego napędu.
Czy Spółka wyżej określoną opłatę wstępną może zaliczyć w całości do kosztów podatkowych w dacie poniesienia, tj. otrzymania i zaksięgowania faktury przez Spółkę, czy też opłatę wstępną należy zaliczyć do pośrednich kosztów podatkowych i rozliczyć jej wartość w kosztach uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu trwania umowy?
Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo opłaty wstępnej (czynsz inicjalny, czynsz zerowy) wynikającej z zawartej umowy leasingu operacyjnego w jej pełnej wysokości w miesiącu ujęcia kosztu w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury, tj. we wrześniu br.?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia całości podatku naliczonego od czynszu inicjalnego oraz od rat leasingowych, a także od zakupu paliwa służącego do napędu motocykla będącego przedmiotem umowy leasingu?
1. Czy wstępną opłatę z tytułu zawartej umowy leasingowej należy zaliczyć w koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia (opłaty), czy podzielić proporcjonalnie na czas za zawartej umowy (36 miesięcy). W 2010 zawarto już 14 umów leasingu, więc kwota wynikająca z pierwszych opłat jest znacząca. 2. Czy różnice kursowe wynikające z zapłaty kwoty podatku VAT wg faktury zakupu w EUR są kosztem
moment i sposób zaliczenia pierwszej raty leasingowej wynikającej z zawartej umowy leasingu operacyjnego wycinarki laserowej do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo zaliczając jednorazowo w ciężar kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia opłatę wstępną - część kapitałową, która stanowi pierwszą ratę wynagrodzenia z tytułu umowy leasingu na podstawie art. 23b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy opłata wstępna jest kosztem w dacie wystawienia faktury w całości, czy należy ją rozliczać w czasie przez cały okres trwania umowy?
Moment i sposób zaliczenia czynszu inicjalnego wynikających z zawartej umowy leasingu operacyjnego samochodu dostawczego z homologacją ciężarową do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.
Moment i sposób zaliczenia czynszu inicjalnego, który będzie wynikał z planowanej z umowy leasingu operacyjnego na samochód osobowy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.
Czy opłata manipulacyjna i czynsz inicjalny winny być rozliczane proporcjonalnie przez cały okres trwania umowy leasingu (36 miesięcy), czy można opłaty zaliczyć w koszty jednorazowo?