Jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji – sprzedaży ciągnika – był zwolniony z podatku od towarów i usług, to transakcja nabycia ciągnika rolniczego od rolnika ryczałtowego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży ciągnika wykorzystywanego w działalności rolniczej.
Jeżeli opisana transakcja sprzedaży ciągnika rolniczego była objęta uregulowaniami ustawy o podatku od towarów i usług – nie była Pani zobligowana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu opisanego stanu faktycznego, gdyż czynność ta była wyłączona na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy od zakupu używanego ciągnika rolniczego, który służył będzie Wnioskodawcy przez wiele lat w gospodarstwie rolnym, Wnioskodawca jako rolnik ryczałtowy powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?
Możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy sprzedaży ciągnika rolniczego oraz możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy sprzedaży innych maszyn tj. kombajnu, przyczepy rolniczej, pługu, agregatu siewno uprawowego otrzymanych od rodziców w formie darowizny
Mając na uwadze treść wniosku oraz przytoczone przepisy jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji jest zwolniony z podatku od towarów i usług (co nie jest przedmiotem rozstrzygnięcia w niniejszej interpretacji, gdyż dotyczy ona zgodnie z wnioskiem tylko podatku od czynności cywilnoprawnych), to transakcja nabycia ciągnika rolniczego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych
1. Jaką stawką należy opodatkować czynności sprzedaży działek opisanych w opisie stanu faktycznego? 2. Czy czynności sprzedaży działek opisanych w opisie stanu faktycznego będą korzystały ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
1. Czy w przypadku darowizny udziału w ciągniku na rzecz ojca Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy? 2. Czy w przypadku sprzedaży ciągnika powstanie obowiązek podatkowy, czy też sprzedaż może być zwolniona? 3. Jeśli podatnik nie może skorzystać ze zwolnienia to od jakiej kwoty należy odprowadzić VAT - czy od pełnej wartości sprzedawanego ciągnika, czy też od wartości udziału Wnioskodawcy w wartości
Podatek od towarów i usług w zakresie udokumentowania sprzedaży ciągnika rolniczego.
Czy sprzedając ciągnik rolniczy używany w firmie jako środek trwały, zakupiony od osoby fizycznej na umowę kupna-sprzedaży (bez prawa odliczenie VAT przy jego nabyciu), który był wykorzystywany w działalności opodatkowanej, można zastosować metodę VAT-marża, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT?
Czy zakupiony ciągnik rolniczy można wprowadzić do ewidencji środków trwałych, która zostanie utworzona w ramach realizowanej przez Pana działalności gospodarczej oraz rozliczać koszty amortyzacji i pozostałe koszty związane ze świadczeniem usług wynajmu ciągnika rolniczego wraz z obsługą, przy założeniu, że małżonka nie zaprzestanie prowadzenia swojej działalności gospodarczej polegającej między innymi
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia 60% kwoty podatku VAT naliczonego na fakturze dotyczącej zakupu ciągnika rolniczego i rozrzutnika obornika, jeżeli towary te będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług i jeżeli nie wystąpią negatywne przesłanki określone w art. 88 ustawy.
Maszyny i urządzenia, tj. pilarki, kosa spalinowa oraz ciągnik rolniczy, nie są zaliczane do samochodów osobowych ani innych pojazdów samochodowych, dlatego też, ograniczenia zawarte w art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług nie mają zastosowania do przedmiotowych maszyn i urządzeń.
Podatnik zwrócił się z zapytaniem, czy przysługuje mu prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem: 1) ciągnika rolniczego marki URSUS 45122) paliw do następujących samochodów: FS LUBLIN 3324, FS LUBLIN 3N, RENAULT KC KANGOO, POLONEZ TRUCK ROY 1,6 w sytuacji, gdy właściciel nie posiada wyciągu ze świadectwa homologacji lub gdy w takim wyciągu nie zostały określone ilość miejsc oraz
Czy jest możliwość odliczania podatku naliczonego z tytułu zakupu paliwa do ciągnika URSUS?