Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupu materiałów budowlanych dotyczących budowy budynku.
W kosztach podatkowych 2024 r. nie można rozliczyć straty finansowej (zapłaconych zaliczek) w latach 2021-2013 związanych z budową budynku.
Określenie miejsca świadczenia wykonywanych usług w ramach montażu/demontażu systemu do hodowli drobiu, montażu/demontażu hal stalowych i budowy kurnika od podstaw (czyli hali stalowej wraz z systemem do hodowli drobiu).
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Prawo do odliczenia podatku VAT przy wykonywaniu czynności opodatkowanych i zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT.
Nieuznanie lokali mieszkalnych za składniki majątku wykorzystywane na potrzeby związane z działalnością gospodarczą.
Brak opodatkowania podatkiem VAT planowanej sprzedaży lokalu nr 1 i 2 wydzielonych w budynku domu bliźniaczego.
Brak zwolnienia od podatku VAT sprzedaży nieruchomości (dwóch lokali mieszkalnych) na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy.
Zaliczenie do ulgi budowlanej wydatków na spłatę kredytu, budowę i zakup mieszkania, w sytuacji, gdy Wnioskodawczyni posiada dwa mieszkania i jedno będzie wynajmować.
Opodatkowanie dostawy budynku, gruntu wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz stanowiskami postojowymi i pomieszczeniami zewnętrznymi według preferencyjnej stawki podatku w wysokości 8%
Naliczenie podatku w związku z przeniesieniem składnika majątku do działalności gospodarczej męża.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy realizacji inwestycji (budowa świetlicy)
Czy wybudowanie domu z dwoma lokalami mieszkalnymi korzysta ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 jeżeli w jednym z lokali mieszka Wnioskodawca, a w drugim córka z rodziną?
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z działalnością deweloperską (budowa i sprzedaż budynków mieszkalnych oraz lokali)
Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawczyni zadeklaruje do końca kwietnia 2016 r. w Urzędzie Skarbowym, że całość kwoty, tj. 210 000 zł przeznaczy na cele mieszkaniowe (budowę domu) i w ciągu 2 lat przedstawi faktury w kwocie równej (210 000 zł) będzie miała prawo skorzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego tzw. ulgi mieszkaniowej mimo, że wybudowany dom będzie majątkiem Wnioskodawczyni i męża?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki na usługę zawierającą sprzedaż materiałów wraz z montażem, dotyczącej obiektu zaliczanego do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
Czy w sytuacji gdy przysługuje Wnioskodawcy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu w 1/8 części może on skorzystać ze zwrotu niektórych wydatków poniesionych w związku z budową pierwszego własnego mieszkania?
Zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy środki uzyskane ze sprzedaży gospodarstwa rolnego stanowiącego majątek odrębny Wnioskodawcy poniesione od stycznia 2014 r. w całości stanowią wydatki na cele mieszkaniowe - budowę domu jednorodzinnego?
1. Czy szereg wymienionych wydatków poniesionych na: 1) opracowanie dokumentacji geotechnicznej pod projektowany budynek, 2) opłaty za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej, 3) opłaty za przyłącze wod.-kan. i elektryczne, 4) opłatę za ksero projektu budowlanego, 5) media zużyte podczas budowy budynku (olej opałowy, energia, woda), 6) opłaty za pozwolenia, odbiory, decyzje o warunkach
Czy kwota uzyskana z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku (1/2 części) i zniesienia współwłasności (1/2 części), stanowiącego majątek odrębny Wnioskodawczyni i przeznaczona na zakup udziału w masie spadkowej Jej męża (udział w budynku mieszkalnym) stanowiący również jego majątek odrębny, stanowi wydatek na cele mieszkaniowe uprawniający do zwolnienia, o którym mowa w art.
Czy faktury (przed uzyskaniem aktu własności działki) za materiały, które są użyte na własne cele mieszkaniowe i były zakupione ze środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży mieszkania w okresie wyznaczonym przez US, czyli 2 lata mogą być kwestionowane?
Czy wydatkowanie wspólnego dochodu małżonków pochodzącego ze sprzedaży nieruchomości należącej do jednego z małżonków na inwestycje w nieruchomości drugiego małżonka można uznać za wydatek na budowę własnego budynku mieszkalnego zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych (stan na rok 2006, rozdział 3, art. 21, pkt 32)?